Ekspolatacja systemów wodnych

Budują inteligentny system zarządzania sieciami

Szymon Różański Dodany dnia: 25 czerwca 2022 23:01

Trwają prace w ramach zadania pn. Wdrożenie inteligentnego systemu zarządzania sieciami wodno-kanalizacyjnymi na terenie miasta Dębica. Dzięki temu powstanie 7 punktów pomiarowych, a docelowo nawet 16.

Jak informuje spółka z Dębic, zadanie obejmuje budowę systemu monitoringu wybranych elementów sieci wodociągowej i kanalizacyjnej oraz budowę inteligentnego systemu zarządzania tą siecią. Wykonawcą prac, zgodnie zawartą w dniu 3 lutego 2022 r. umową, jest Firma AguaRD Sp. z o.o. z Warszawy.

W ramach zadania wybudowano już 7 punktów pomiarowych na sieci wodociągowej. Docelowo powstanie 16 takich punktów na sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Trwają prace programistyczne nad systemem informacyjnym służącym do wprowadzania, gromadzenia i przetwarzania danych geograficznych obsługiwanej przez Wodociągi Dębickie sieci (system GIS).

Budowa punktów pomiarowych umożliwi podział sieci na kilka stref oraz budowę modelu hydraulicznego. Dzięki temu możliwe będzie bilansowanie wody przepływającej w sieciach poszczególnych stref. Pozwoli to miedzy innymi diagnozować i umiejscawiać zdarzenia na sieci. Realizacja tego zadania zapewni lepszą kontrolę przecieków i strat wody z sieci wodociągowej, co przełoży się na oszczędności wody.

Koszt zadania wyniesie ponad 1,2 ml złotych netto, a zakończenie jego realizacji przewidziano na koniec października bieżącego roku.

Redaktor Wodociągowiec

Źródło: Wodociągi Dębickie

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Szymon Różański Dodany dnia: 25 czerwca 2022 23:01
  • Komentarze (0)
    Image placeholder

    Podobne artykuły

    Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

    Ciekawy zakup planuje Aq…

    Pływający dron do inspekcji kanalizacji

    Nie ma taryf, nie ma wod…

    Protestest wodociągowców przed siedzibą RZGW w Szczecinie

    Łódzka Woda Najlepsza w …

    Promocja picia wody z kranu

    Wielkopolskie: po 30 lat…

    Spiętrzenie wody rzeki Męciny wskutek wybudowania ziemnej zapory czołowej