Obsługa klienta

Abolicja nielegalnych przyłączy

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 18 marca 2021 11:29

W Michałowie dają ostatnią szansę

Abolicja nielegalnych przyłączy

W związku z planowanymi kontrolami przez Wodociągi Michałowo (woj. podlaskie) zachęcają do uregulowania wszelkich nieprawidłowości w zakresie legalizacji nielegalnych przyłączy wodociągowych i kanalizacyjnych, przed rozpoczęciem kontroli.

Wodociągi Michałowo od kwietnia 2021 roku przeprowadzą zadymianie sieci kanalizacyjnej w celu wykrycia nielegalnych podłączeń zrzutów wody deszczowej i ścieków do kanalizacji sanitarnej.

- W związku z planowanymi kontrolami zachęcamy do zgłoszenia do końca 31 marca 2021 roku celem uregulowania wszelkich nieprawidłowości w tym zakresie dostarczając niezwłocznie do Biura Obsługi Klientów zgłoszenie legalizacji przyłącza wodociągowego lub kanalizacyjnego- piszą na swojej stronie Wodociągi Michałowo, zachęcając mieszkańców do uregulowania tych kwestii.

Warto skorzystać z takiej abolicji, przedsiębiorstwo przypomina, że za nielegalne podłączenie do kanalizacji sanitarnej grozi grzywna do 10 tys. zł plus 1000 zł za każdy udowodniony miesiąc korzystania z takiego przyłącza. Natomiast za nielegalne podłączenie do sieci wodociągowej grozi grzywna do 5 tys. zł plus 1000 zł za każdy udowodniony miesiąc korzystania z takiego przyłącza.

Przy tej okazji Wodociągi Michałowo przypominają, że podłączenie nieruchomości do sieci wodnej i kanalizacyjnej wymaga spełnienia szeregu obowiązków wynikających z ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków.

Redaktor Wodociągowiec

Źródło: Wodociągi Michałowo

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 18 marca 2021 11:29
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Oczyszczalnia za ponad 4…

  Jedna z największych inwestycji infrastrukturalnych niewielkiej gminie Rząśnia

  31 milionów złotych kosz…

  Nowa oczyszczalnia w lubuskim

  „Wyspiarka” pokonała pon…

  Raport z budowy tunelu w Świnoujściu

  Zanieczyszczono rzekę So…

  Zanieczyszczono rzekę Sołę