Inwestycje Oczyszczanie ścieków

Mała gmina, wielkie inwestycje

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 16 listopada 2020 15:23

2,7 mln zł na modernizację sieci wod.kan.  Mała gmina, wielkie inwestycje.

600 tysięcy planuje wydać na przebudowę przepompowni ścieków wraz z modernizację odcinka sieci wod.-kan.  gmina Stepnica (woj. zachodniopomorskie). Właśnie rozstrzygnięto przetarg na to zadanie- poinformował Dziennik Goleniowski. to tylko jeden z etapów większego programu modernizacji sieci wod. kan. w tej niewielkiej gminie.

Chodzi o przepompownię ścieków znajdującą się na największym osiedlu w miejscowości - Osiedlu Akacjowym. To strategiczny obiekt systemu wod.-kan. w Stepnicy. Tu spływają ścieki z całej Stepnicy, i są dalej „przepychane” do oczyszczalni. Przepompownia jest już praktycznie wyeksploatowana, czego dowodem są częste jej awarie- podkreśla gazeta. Oprócz przebudowy samej przepompowni, wyłoniony w drodze przetargu wykonawca wybuduje odcinek sieci kanalizacyji sanitarnej grawitacyjnej.

W szczegółach całe zadanie polegać będzie na wykonaniu sieci kanalizacji sanitarnej z rur PVC 400 klasy S – dł. 20,0 mb, przyłącze kanalizacji sanitarnej z rur PVC 160 klasy S – dł. 25,91 mb, montaż studni betonowej rewizyjnej dn 1200 mm – 1 szt., montaż studni betonowej rewizyjnej z koszokratą dn 2000 mm – 1 szt., przepompownia ścieków z ogrodzeniem – 1 kpl., sieć kanalizacji sanitarnej tłocznej z rur PE 125 mm – 6 mb.

Dziennik Goleniowski informuje, że pieniądze na przebudowę obiektu i znajdujących się tam urządzeń gmina Stepnica zamierza przeznaczyć z otrzymanej dotacji z Funduszu Inwestycji Lokalnych. To pieniądze jakie rząd przekazał samorządom, w tamach minimalizowania gospodarczych skutków pandemii koronawirusa.

Sama przebudowa przepompowni jest  wpisana, podobnie jak wiele innych inwestycji, w Plan Rozwoju  i  Modernizacji Urządzeń Wodociągowych i  Kanalizacyjnych dla Gminy Stepnica rozpisany na lata  2020-23. Wedłu  tego planu, na wszystkie inwestycje w sieć wod.-kan. przeznaczono 2 mln 700 tys. zł- pisze DG. Część z tych zadań już jest wykonanych, bądź jest w trakcie. Plan jest opracowywany przez Wodociągi Zachodniopomorskie, operatora sieci wodno - kanalizacyjnej w gmienie Stepnica.

Opr.Red. Wodociagowca

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 16 listopada 2020 15:23
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Wprowadzą minimalną staw…

  Opłaty za śmieci od zużycia wody

  Wzrosły niebezpiecznie s…

  Wzrosty stanu wody na dopływach Wisły i Odry

  Trwa wojna na oświadczen…

  Stołeczne Wodociągi kontra Wody Polskie

  Awaria sieci ciepłownicz…

  Do poważnej awarii doszło wczoraj (poniedziałek -08.02) w Elektrociepłowni Pomorzany.