Niedawno obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi, który był doskonałą okazją do wspólnego działania na rzecz naszej planety. Akcje sprzątania brzegów rzek i zbiorników wodnych organizowane przez pracowników Wód Polskich to nie tylko działania proekologiczne, ale także wyraz społecznej odpowiedzialności. Pamiętajmy: Wody to nie śmietnik! Działajmy razem, by chronić nasze rzeki, jeziora i wodne ekosystemy dla przyszłych pokoleń.
Z okazji Światowego Dnia Ziemi pracownicy Wód Polskich zaangażowali się w liczne akcje sprzątania terenów przy rzekach i zbiornikach wodnych, pokazując, że troska o środowisko to nasz wspólny obowiązek.
W Poznaniu pracownicy Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej, Zarządu Zlewni i Nadzoru Wodnego sprzątali tereny nad rzeką Wartą. Zebrano kilkadziesiąt worków odpadów oraz m.in. opony, kable, rury czy materace. Z kolei przedstawiciele Zarządu Zlewni i Nadzoru Wodnego w Gorzowie Wielkopolskim, wspólnie z Zespołem Wsparcia Technicznego, podjęli działania na lewym brzegu Warty w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie na odcinku około 1,5 km zebrali aż 4 500 litrów śmieci.
Akcję sprzątania nad brzegami Jeziora Gosławskiego w Koninie zorganizował Zarząd Zlewni w Kole. Uczestnicy zebarli kilkanaście worków odpadów oraz m.in. opony i krzesła. Nie zawiedli także pracownicy Nadzoru Wodnego w Sieradzu, którzy w okolicy mostu przy trasie Sieradz-Zduńska Wola zebrali ponad 25 worków odpadów, sprzątając brzegi Warty.
Identyczną inicjatywą wykazali się pracownicy Zarządu Zlewni w Kaliszu, którzy zadbali o czystość brzegów Kaliskiego Węzła Wodnego, czyli Kanału Rypinkowskiego i Kanału Bernardyńskiego. Podczas sprzątania zebrali do dwóch kontenerów ponad 10 m³ odpadów, pokazując, jak ważne jest dbanie o nasze wspólne zasoby wodne.
Źródło: PGW Wody Polskie