Inne

Zielona transformacja w Bytomiu

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 22 sierpnia 2025 10:49

Bytomskie Wodociągi podpisały trzecią umowę w ramach modernizacji energetycznej miejskiej infrastruktury służącej do utrzymania infrastruktury wodno-kanalizacyjnej.

Do projektu dołącza teraz Oczyszczalnia Ścieków „Miechowice”. Projekty obejmują budowę farm fotowoltaicznych, instalacji pomp ciepła oraz magazynów energii - informuje Spółka.

„Wcześniej modernizację zaplanowano dla oczyszczalni „Centralna” i przepompowni „Śródmieście”. Cały projekt, realizowany przy wsparciu środków unijnych, ma wartość prawie 22,8 mln zł netto.”- czytamy na stronie Spółki.

Zakończenie wszystkich prac planowane jest na rok 2026.

Redaktor Wodociagowiec

Źródło: Bytomskie Wodociągi/FB

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 22 sierpnia 2025 10:49
  • Komentarze (0)
    Image placeholder

    Podobne artykuły

    Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

    Farmy fotowoltaiczne, ma…

    Bytomskie Wodociągi inwestują w odnawialne źródła energii

    Usuwanie skutków powodzi…

    Współpraca Wód Polskich i branży budowlano-inżynieryjnej

    Jedno z najgłębszych uję…

    Wiedzieliście o tym?

    Konin: nowy pojazd już p…

    PWiK Konin wzbogaciło flotę o nowoczesny pojazd