Inne

Diagności Laboratoryjni obchodzili swoje święto

KATARZYNA ULAS Dodany dnia: 28 maja 2023 20:37

Specjaliści z Laboratorium MPWiK we Wrocławia każdego roku na wszystkich etapach ujmowania, uzdatniania i dystrybucji wody pobierają 10 000 jej prób.

Tym samym  wykonują 100 000 analiz, a woda jest badana średnio co 5 min. Oczywiście niezależnie od rygorystycznych kontroli wewnętrznych, jakość wody jest regularnie poddawana kontrolom Państwowej Inspekcji Sanitarnej,  bo woda jest także produktem spożywczym- podkreśla wrocławskie MPWiK.  

A o wszystkim tym spółka przypomniała przy okazji Dnia Diagnosty Laboratoryjnego, który był obchodzony 27 maja. Nie jest możliwe bezpieczeństwo w obszarze dostaw wody bez ludzi zajmujących się tą profesją. To niezbędny etap produkcji wody dostarczanej sieciami wodociągowymi do naszych mieszkań i firm.

Dzień Diagnosty Laboratoryjnego jest obchodzony w rocznicę odkrycia tajemnic kodu genetycznego. W 1961 roku dokonali tego Heinrich J. Matthaei i Marshall Warren Nirenberg. Odkrycie to dało podwaliny wszelkim późniejszym dokonaniom z dziedziny diagnostyki molekularnej.

 

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

KATARZYNA ULAS Dodany dnia: 28 maja 2023 20:37
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  MPWiK: „Woda na młyn”

  Nagrali podcast o wodzie

  To potrwa prawie rok

  Wielka wymiana w Stolicy

  TAURON inwestuje w energ…

  Wrocław: Modernizacja hydroelektrowni

  Okryli wodę na Księżycu

  Naukowcy z NASA odkryli, że na Księżycu jest woda. Może to przybliżyć człowieka do c…