Pozostałe

MPGK z Choszczna wygrywa 3,6 mln zł

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 25 lipca 2021 20:18

Wykonawca zapłaci za opóźnienia w budowie

MPGK z Choszczna wygrywa 3,6 mln zł

Spółka Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej z Choszczna wygrała proces o ponad 3,6 miliona. To pieniądze za zwłokę na budowie oczyszczalni ścieków- informuje portal Głos Miasta Choszczno.

 

Jak informuje portal  Sąd uznał rację MPGK w Choszcznie, co pozwoli oszczędzić niemałe pieniądze. Wyrok nie jest prawomocny.

– 3 642 768,08 zł, tyle naliczyliśmy kary finansowej głównemu wykonawcy oczyszczalni ścieków w Choszcznie, firmie IDS Bud z Warszawy. Kara wynika w związku ze zwłoką na wykonanie robót budowlanych – informuje Łukasz Młynarczyk, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnych w Choszcznie.

Portal Głos Miasta Choszczno przypomina, że warszawska firma zajmowała się między innymi budową instalacji sanitarnych, fundamentów zbiornika i budynku przeróbki osadów, komory osadu czynnego, dróg i chodników na terenie oczyszczalni. Zakres prac był ogromny, a warszawska firma starując w przetargu miała świadomość konieczności „dochowania terminów i… ich nie dotrzymała”- podkreśla redakcja portalu.

Sąd uznał rację miejskiej spółki. Oznacza to, że MPGK za wykonane prace zapłaci ponad 3,6 miliona mniej niż pierwotnie zakładano. Wyrok sądu nie jest prawomocny. Oczywiście warszawskiej firmie przysługuje jeszcze prawo do złożenia apelacji o kasację decyzji sądu.

-To ważna inwestycja dla Choszczna – komentuje prace budowlane Łukasz Młynarczyk. – Rozbudowa oczyszczalni ścieków wprowadziła naszą gminę do czołówki najbardziej rozwiniętych i nowoczesnych w województwie pod względem działań ekologicznych – dodaje dla portalu prezes MPGK w Choszcznie.

Redaktor Wodociągowiec

Źródło: choszczno.glos-miasta.pl

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 25 lipca 2021 20:18
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Małże na straży czystośc…

  W Rzeszowie wiedzą jak korzystać z natury

  Modernizacja stacji uzda…

  Nawet 80 mln złotych może kosztować modernizacja głównej stacji uzdatniania wody dla…

  Odkryto zrzut ścieków do…

  Strażnicy Społecznej Straży Rybackiej ujawnili miejsce zrzutu ścieków do Jeziora Żyw…

  BEZPIECZNY pobór próbek …

  Mrozoodporne szafki typu BORNUO i BORNEO umożliwiają pobieranie próbek wody bezpośre…