inwestycje

Dolina Maciejowicka bezpieczniejsza

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 2 maja 2021 21:41

Dolina Maciejowicka bezpieczniejsza

Dalsze umacnianie wałów na Wiśle

Zmodernizowany ma zostać kolejny odcinek wałów przeciwpowodziowych nad Wisłą, dla zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców gminy Maciejowice.

W tych dniach w  Nowych Kraskach została podpisana umowa na przebudowę wału przeciwpowodziowego prawobrzeżnej doliny Wisły na odcinku Bączki - Antoniówka Świerżowska. Przekazano wykonawcy plac budowy. Zadanie jest kontynuacją rozbudowy wałów przeciwpowodziowych o łącznej długości 26,75 km. W etapie II przebudowany zostanie odcinek o długości 4 km. Celem jest poprawa bezpieczeństwa powodziowego terenów Doliny Maciejowickiej, którą zamieszkuje ponad 7 000 osób.

Zadanie jest kontynuacją rozbudowy wałów przeciwpowodziowych o łącznej długości 26,75 km. W etapie II przebudowany zostanie odcinek o długości 4 km. Wartość  planowanych do wykonania robót budowlanych to blisko 15 mln zł. Prace rozpoczną się maju br. a ich zakończenie planowane jest na listopad 2022.

Redaktor Wodociągowiec

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 2 maja 2021 21:41
  • Komentarze (0)
    Image placeholder

    Podobne artykuły

    Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

    Rząd przyjął uchwałę prz…

    727 inwestycji, w tym 94 zbiorników retencyjnych

    Zaoszczędzi firma oraz k…

    Nowy zakup Wodociągów Chrzanowskich

    130 lat Płockich Wodocią…

    Pracownicy odznaczeni Medalami Prezydenta RP

    Potężna awaria rurociągu…

    Goczałkowice Zdrój: woda pod wielkim cisnieniem zalewała ulice i domy