#Trendy

Doroczny ranking firm wodociągowych. ZWiK Szczecin w krajowej czołówce

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 22 lutego 2021 11:58

Doroczny ranking firm wodociągowych

ZWiK Szczecin w krajowej czołówce

22 lutego w dodatku pn. Strefa Gospodarki Dziennika Gazety Prawnej oraz na portalu strefa-gospodarki.pl., opublikowano wyniki X jubileuszowej edycji Ogólnopolskiego Rankingu Przedsiębiorstw Wodociągów i Kanalizacji.

ZWiK Sp. z o.o. w Szczecinie zajęła w nim ex aequo wysokie, czwarte miejsce i tym samym kolejny raz znalazła się wysoko w tym rozstawieniu.

W ocenie poszczególnych przedsiębiorstw krajowej branży wod. – kan., Redakcja Gazety bierze pod uwagę szereg czynników, takich jak finanse, nakłady na szkolenia i podnoszenie kwalifikacji zawodowych pracowników, awaryjność sieci wodociągowej jak również prowadzone działania i inicjatywy w ramach CSR (społecznej odpowiedzialności biznesu). Wysoka ocena szczecińskich wodociągów w kolejnej edycji konkursu to również zasługa sprawnego i konsekwentnego zarządzania projektami inwestycyjnymi, wdrażania innowacyjnych rozwiązań technologicznych i proekologicznych oraz świadczenia wysokiej jakości usług Klientom i mieszkańcom Szczecina.

W tym roku najwyżej sklasyfikowano przedsiębiorstwa z Katowic, Warszawy i Bydgoszczy. Ale co należy podkreślić, w tym samym głosowaniu Spółka PWiK ze Szczecinka otrzymała wyróżnienie. To uhonorowanie firm z regionu zachodniopomorskiego cieszy, tym bardziej że w ostatnich latach dynamicznie zmienia się otoczenie prawne całej branży wod. – kan. w kraju, a ubiegły rok był za sprawą pandemii dla nas wszystkich wyjątkowo specyficzny i co tu dużo mówić trudniejszy.

opr Redaktar Wodociagowca

Dyplom ZWiK Szczecin

##ludzie wodociągów
Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 22 lutego 2021 11:58
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Poznbaj inne artykuły s tej kategorii.

  Firma Handlowo-Usługowa …

  Głowice ciśnieniowe, dysze, frezarki, maszyny do mechanicznego i mobilnego czyszcze…

  Czym różnią się pompy do…

  Pompa głębinowa instalowana w studni kopanej (kręgowej) powinna posiadać dodatkowy, …

  Badanie świadomości i za…

  Problem z zasobami wodnymi

  Branża przywraca obostrz…

  Obostrzenia w kontaktach z klientami Covid -19.