Inne

Kurtyna na hydrancie

Szymon Różański Dodany dnia: 26 lipca 2023 19:54

 

 

ZWiK testuje na ulicy Piotrkowskiej nowe zraszacze, które mają chłodzić łodzian w czasie upałów. Nowe zraszacze z wodną mgiełką instalowane są na hydrantach przeciwpożarowych.

A to powoduje, że nie przeszkadzają przechodniom, osobom siedzącym w ogródkach czy na ławkach. Nowy zraszacz można spotkać przy Domu Buta, przy skrzyżowaniu Piotrkowskiej z Tuwima. ZWiK zaprasza łodzian do testowania nowej kurtyny i czeka na opinię mieszkańców na temat przydatności urządzeń.

Łódzka spółka przypomina, że najlepszym sposobem ochrony przed skutkami upałów, przegrzaniem organizmu jest częste nawadnianie się – picie wody bogatej w minerały.

„ Apelujemy do łodzian – wychodząc w upał z domu zabierajmy ze sobą wodę, najlepiej nalaną z kranu do ekologicznej butelki wielokrotnego użytku”- apeluje łódzki ZWIK.

 

Źródło: ZWIK w Łodzi

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Szymon Różański Dodany dnia: 26 lipca 2023 19:54
  • Komentarze (0)
    Image placeholder

    Podobne artykuły

    Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

    Niech Cię nic nie zaleje…

    Wody opadowe: inicjatywa informacyjno - edukacyjna Wodociągów Miasta Krakowa S.A.

    Zakupy w Wodociągach Jaw…

    W taborze nowy pojazd asenizacyjny i koparka

    Wodociągi Jaworzno: „jes…

    Nowatorska metoda natleniania ścieków

    Kanał przez Mierzeję Wiś…

    Wykonali już 80% prac