Trendy Laboratorium

Okryli wodę na Księżycu

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 16 listopada 2020 16:18

Z naukowych doniesień

Okryli wodę na Księżycu

Naukowcy z NASA odkryli, że na Księżycu jest woda. Może to przybliżyć człowieka do częstej obecności na „Srebrnym Globie”, a kto wie…może w przyszłości uratuje ludzkość przed zagładą?

Odkrycia dokonano za  pomocą teleskopu Stratospheric Observatory for Infrared Astronomy (SOFIA)- poinformowała niedawno NASA. To dzięki nim dowiedziono, że woda na Księżycu znajduje się także na nasłonecznionej powierzchni tej naturalnej ziemskiej satelity. W 2018 roku odkryto bowiem, że tzw. lód wodny jest obecny w kraterach i biegunach Księżyca, gdzie nie dociera słońce. Teraz cząsteczki wody wykryto w kraterze Calvius, jednym z największych na Księżycu, na którym „świeci Słońce”. Można go dostrzec z Ziemi na południowej półkuli tego niebieskiego ciała. Zdaniem naukowców z NASA odkrycie to może świadczyć o obecności wody na całej powierzchni ten naturalnej ziemskiej satelity. A to znacznie ułatwi eksplorowanie niebeskiego ciała w kolejnej zaplanowanej misji na Księżyc. Łatwiej z wody korzystać na miejscu niż zabierać ją w kosmos z Ziemi.

Tymczasem możemy sobie wyobrazić, oczywiście na razie w obszarze kosmicznego science fiction, że kiedy na naszej planecie wody zabraknie, co wcale nie jest wykluczone, to na Księżycu powstaną stacje uzdatniania i będzie ona właśnie stamtąd do nas trafiała… I może to uratuje ludzkość przed zagładą? Kto wie…

 Opr. red.

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 16 listopada 2020 16:18
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  W Krośnie przybędzie 7 k…

  Na to czekali mieszkańcy

  W Jaworznie już myślą o …

  W Jaworznie już myślą o zimie

  Branżowcy interweniują w…

  Zachodniopomnorskie Forum Wodociagowe mówi DOŚĆ!

  Chrzanów: ruszyła modern…

  Wodociągi Chrzanowskie inwestują w technologię oczyszczania ścieków