Trendy

„Pracodawca Przyjazny Pracownikom”

Marcin Simiński Dodany dnia: 23 czerwca 2024 22:21

 

 

Prezes Gdańskich Wodociągów Jacek Kieloch otrzymał z rąk Prezydenta RP oraz przewodniczącego NSZZ „Solidarność” wyróżnienie „𝙋𝙧𝙖𝙘𝙤𝙙𝙖𝙬𝙘𝙖 𝙋𝙧𝙯𝙮𝙟𝙖𝙯𝙣𝙮 𝙋𝙧𝙖𝙘𝙤𝙬𝙣𝙞𝙠𝙤𝙢”.

Uroczyste wręczenie odznaczenia odbyło się w miniony wtorek (18.06) w Pałacu Prezydenckim.  Prezes Zarządu Gdańskich Wodociągów Jacek Kieloch odebrał z rąk prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz przewodniczącego NSZZ „Solidarność” Piotra Dudy wyróżnienie „𝙋𝙧𝙖𝙘𝙤𝙙𝙖𝙬𝙘𝙖 𝙋𝙧𝙯𝙮𝙟𝙖𝙯𝙣𝙮 𝙋𝙧𝙖𝙘𝙤𝙬𝙣𝙞𝙠𝙤𝙢” przyznawane przez NSZZ Solidarność. To była XVII edycji konkursu, do którego zgłosiły swojego pracodawcę Związki Zawodowe działające w GdW.

Celem konkursu jest promowanie pracodawców, którzy wyróżniają się w stosowaniu dobrych praktyk w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy oraz prawa do zrzeszania się w związki zawodowe. Kandydatów zgłaszają jednostki organizacyjne Solidarności.  Brane pod uwagę są: ilość stałych umów o pracę, działalność Społecznej Inspekcji Pracy, Komisji BHP, wypadkowość oraz opinia organizacji zakładowej o danym zakładzie pracy.

Certyfikatem „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” można się posługiwać przez okres trzech 3 lat. W tym roku wyróżnionych zostało 19 firm.

Źródło: Gdańskie Wodociągi

 

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Marcin Simiński Dodany dnia: 23 czerwca 2024 22:21
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  30 ton śmieci dziennie w…

  30 ton śmieci dziennie w rurach

  Stop powodzi!

  Wody Polskie zakończyły inwestycje Projektu Żuławskiego za 130 mln zł

  Czy we Wrocławiu i Jelen…

  Państwowe Wody Polskie odrzuciły wnioski taryfowe.

  Projekt ustawy o środkac…

  Mateusz Faron o projekcie Ustawy