#Ustawy branżowe #Służebność

Wodociąg Marecki uczy i informuje.

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 16 listopada 2020 14:28

Wodociąg Marecki uczy i informuje…

Co ma otwarty właz do ceny za ścieki?

Wpuszczanie deszczówki do sieci sanitarnej jest nieekologiczne. kosztowne i niezgodne z prawem. Może być też niebezpieczne dla pieszych i kierowców. Pisze o tym w ciekawy sposób  spółka Wodociąg Marecki spod Warszawy.

Spółka postanowiła uświadomić mieszkańców, na temat, o którym głośno i często się nie mówi. Chodzi o otwieranie włazów kanalizacji sanitarnej, w celu wpuszczenia do niej wody z opadów.

„Niedawno udokumentowaliśmy taką sytuację. Ktoś otworzył właz kanalizacji sanitarnej, by wpuścić do niej wodę z opadów. Dlaczego o tym piszemy? Należy mieć świadomość, że to odbija się na naszych i Państwa kosztach. To nie jest tak, że jak wpuścimy deszczówkę do kanału sanitarnego, to ona gdzieś spokojnie, bez konsekwencji odpłynie.- czytamy na stronie Wodociąg Marecki. 

Dalej firma pisze, że otwieranie włazów przez niepowołane osoby jest nielegalne. Grożą za to duże sankcje finansowe wynikające z przepisów prawa. Warto zaznaczyć, że niekiedy głębokość studni może wynosić prawie 4 metry. To ogromne niebezpieczeństwo dla pieszych lub pojazdów.

„Na pewno powiecie Państwo – niech miasto buduje kanalizację deszczową. I to się dzieje. W ostatnich latach odwodnione zostały tak ważne arterie jak m.in. Ząbkowska, Sosnowa-Kościuszki, Zygmuntowska-Zagłoby, Główna i przyległe. Na finansowanie czekają takie przedsięwzięcia jak budowa ciągu Karłowicza-Sobieskiego-Modrzewiowa oraz ulic: Lisa-Kuli, Granicznej i Mickiewicza. Regularnie modernizowane są również rowy melioracyjne, które odbierają część opadów. My też namawiamy Państwa do zagospodarowywania wód opadowych. To świetne z ekologicznego punktu widzenia działanie, które z całego serca popieramy. Pamiętajmy, że nasz kraj ma trzykrotnie niższe zasoby wody niż inne państwa europejskie. Liczy się każda kropla. Szkoda ją wpuszczać do kanalizacji sanitarny ”- czytamy na stronie Wodociąg  Marceki.

Opr. red.Wodociagowiec.pl

##prawo
Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 16 listopada 2020 14:28
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Poznbaj inne artykuły s tej kategorii.

  Platforma do zdalnego na…

  Aquanet S.A. wybiera PSI Polska na dostawcę systemu SCADA

  Będzie powódź?

  Dyrektor zlewni we Włocławku podaje się do dymisji

  Detergenty są wśród Nas.

  Mamy obowiązek badania tych substancji, które negatywnie wpływają na środowisko wodn…

  Prace budowlane przy wał…

  Modernizacja wałów przeciwpowodziowych w Krakowie