Ustawy branżowe Służebność

Wodociąg Marecki uczy i informuje.

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 16 listopada 2020 15:28

Wodociąg Marecki uczy i informuje…

Co ma otwarty właz do ceny za ścieki?

Wpuszczanie deszczówki do sieci sanitarnej jest nieekologiczne. kosztowne i niezgodne z prawem. Może być też niebezpieczne dla pieszych i kierowców. Pisze o tym w ciekawy sposób  spółka Wodociąg Marecki spod Warszawy.

Spółka postanowiła uświadomić mieszkańców, na temat, o którym głośno i często się nie mówi. Chodzi o otwieranie włazów kanalizacji sanitarnej, w celu wpuszczenia do niej wody z opadów.

„Niedawno udokumentowaliśmy taką sytuację. Ktoś otworzył właz kanalizacji sanitarnej, by wpuścić do niej wodę z opadów. Dlaczego o tym piszemy? Należy mieć świadomość, że to odbija się na naszych i Państwa kosztach. To nie jest tak, że jak wpuścimy deszczówkę do kanału sanitarnego, to ona gdzieś spokojnie, bez konsekwencji odpłynie.- czytamy na stronie Wodociąg Marecki. 

Dalej firma pisze, że otwieranie włazów przez niepowołane osoby jest nielegalne. Grożą za to duże sankcje finansowe wynikające z przepisów prawa. Warto zaznaczyć, że niekiedy głębokość studni może wynosić prawie 4 metry. To ogromne niebezpieczeństwo dla pieszych lub pojazdów.

„Na pewno powiecie Państwo – niech miasto buduje kanalizację deszczową. I to się dzieje. W ostatnich latach odwodnione zostały tak ważne arterie jak m.in. Ząbkowska, Sosnowa-Kościuszki, Zygmuntowska-Zagłoby, Główna i przyległe. Na finansowanie czekają takie przedsięwzięcia jak budowa ciągu Karłowicza-Sobieskiego-Modrzewiowa oraz ulic: Lisa-Kuli, Granicznej i Mickiewicza. Regularnie modernizowane są również rowy melioracyjne, które odbierają część opadów. My też namawiamy Państwa do zagospodarowywania wód opadowych. To świetne z ekologicznego punktu widzenia działanie, które z całego serca popieramy. Pamiętajmy, że nasz kraj ma trzykrotnie niższe zasoby wody niż inne państwa europejskie. Liczy się każda kropla. Szkoda ją wpuszczać do kanalizacji sanitarny ”- czytamy na stronie Wodociąg  Marceki.

Opr. red.Wodociagowiec.pl

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 16 listopada 2020 15:28
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  400 mieszkańców Jaworzna…

  Wybudują 5,5 km kanalizacji, przebudują wodociąg

  Nie będzie podwyżki za w…

  Obecna stawka 9,85 zł za 1 m3 ma obowiązywać przez kolejne 3 lata

  Rozbuduję gminną oczyszc…

  Wielkie dzień dla Sochocina

  Oczyszczono zbiorniki re…

  Rzeszów: ważna inwestycja w retencję