Aktualności od 1 do 10

Wrocławskie Centrum wiedzy o wodzie

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 16 lutego 2021 18:33

Wrocławskie Centrum wiedzy o wodzie

Hydropolis ponownie otwarty

Ponownie otwarte zostało Hydropolis we Wrocłowiu, czyli unikatowe centrum wiedzy o wodzie, które łączy walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą. Centrum prowadzone jest przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Hydropolis można odwiedzać od minionego piątku, 12 lutego. Zwiedzanie centrum jest oczywiście możliwe z zachowaniem reżimu sanitarnego. Dla zwiedzających miejsce to jest otwarte od poniedziałku do piątku, w godz. 9.00-18.00, w weekendy od 10.00 do 20.00.

Hydropolis jest także wyjątkowym przykładem rewitalizacji obiektu poprzemysłowego. Ekspozycja poświęcona wodzie mieści się w XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej.

Centrum wiedzy o wodzie zaprasza na zwiedzanie indywidualne oraz grupowe z przewodnikiem, a także na warsztaty edukacyjne dla grup – grupa może liczyć do 13 osób.

W cenie biletu będzie można zobaczyć fotografie nagrodzone prace w ramach 16. edycji Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic! W tym roku do oceny trafiło ponad 9 000 zdjęć! Dla jego wcześniejszych laureatów, np. Pawła Młodkowskiego lub Mikołaja Nowackiego, triumf w konkursie stał się pierwszym krokiem do wielkiej kariery fotograficznej.

Dla wszystkich, którzy nie mogą odwiedzić nas osobiście, w ofercie pozostają warsztaty realizowane online.

Hydropolis…misja edukacyjna i badawcza

Unikatowe centrum wiedzy o wodzie łączy walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą. Hydropolis jest także wyjątkowym przykładem rewitalizacji obiektu poprzemysłowego. Ekspozycja poświęcona wodzie mieści się w XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej.

MPWiK S.A., jako przedsiębiorstwo o znaczeniu strategicznym z punktu rozwoju Wrocławia, dąży do doskonałości w każdym działaniu. W spółce działa Centrum Nowych Technologii, odpowiedzialne za współpracę ze środowiskiem naukowym oraz poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań.

Przedsiębiorstwo zatrudnia prawie 800 pracowników, którzy codziennie dbają o jakość wody, dostarczanie jej do kranów mieszkańców oraz odbiór powstałych ścieków. Przedsiębiorstwo działa od 150 lat.

Redaktor Wodociągowiec

Źródło: Hydropolis

https://www.youtube.com/watch?v=TLycyemTRtQ&feature=emb_logo

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 16 lutego 2021 18:33
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Projekty „Czysta Odra w …

  ZWiK Szczecin: 148 mln złotych na 16 kontraktów

  Do wygrania nawet 100 ty…

  „Szkoła z klimatem” – ogólnopolski konkurs Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i …

  Inwestycja, która połącz…

  Jest zgoda na przebudowę mostu na Regalicy

  Odbiór 8 km sieci w Ciek…

  Wodociągi Kieleckie inwestują