Ekspolatacja systemów kanalizacyjnych

Zachodniopomorskie: ważne inwestycje dla Rewala

ŁUKASZ TOMKÓW Dodany dnia: 28 maja 2023 20:29

Zachodniopomorskie. Dobiega końca modernizacja i budowa przepompowni w gminie Rewal, to ważna inwestycja miejscowych wodociągów. Zadanie kosztować będzie prawie 5 mln zł.

Zarząd Spółki Wodociągi Rewal prawie rok temu informował o podpisaniu umowy z firmą Hydropartner na realizację zadania. Teraz spółka informuje, że choć zadanie nie należało do łatwych, wykonawca powoli zbliża się do końca prac.

W ramach inwestycji wybudowano przede nową komorę przepompowni ścieków wraz z infrastrukturą podziemną na przepompowni przy ul. Łokietka w Rewalu oraz z infrastrukturą techniczną. Nowa komora jest większa niż dwie funkcjonujące do tej pory komory. Ponadto w ramach prac wymieniono zamortyzowane już pompy i uzbrojenie wewnętrzne w dwóch istniejących komorach przepompowni, zamontowano deflektor istniejący w studni zbiorczej, wymieniono całą instalację elektryczną. Oprócz tego wybudowano dwie nowe przepompownie w pobliskich miejscowościach: Niechorze i Śliwno.

Warty podkreślenia jest fakt, iż w ramach prac powiązanych z tą inwestycją, Wodociągi Rewal samodzielnie, wyłącznie siłami własnych pracowników i urządzeń wybudowały także w Śliwinie 600 mb sieci kanalizacji ciśnieniowej o średnicy ø 110 w celu podłączenia wybudowanej przepompowni przy ul. Makowej do istniejącej sieci kanalizacji sanitarnej oraz około 120mb sieci kanalizacji sanitarnej ciśnieniowej o średnicy ø110 w Niechorzu.

„Głównym celem inwestycji jest osiągniecie wysokich standardów gospodarki wodnej w Gminie Rewal oraz pozyskanie bardziej energooszczędnych urządzeń (np. pomp zatapialnych). Dodatkowo inwestycja zapewni większą niezawodność układu zbiorowego odprowadzania ścieków, poprzez budowę nowych przepompowni ścieków oraz zastosowanie większej ilości pomp na danych obiektach, a także zwiększenie możliwości retencji ścieków i wód opadowych o ok. 64 m3 (z dotychczasowych 58 m3  aż do 122 m3.) Zwiększy to bezpieczeństwo eksploatacji przy maksymalnych przepływach” – letnich- informują Wodociągi Rewal.

Całkowity koszt inwestycji 4.917.540 zł. Dofinansowanie  - zgodnie z umową zawartą z NFOŚiGW - 85% wartości inwestycji. Zakończenie inwestycji jest planowane do końca maja 2023r.

Źródło: Wodociągi Rewal

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

ŁUKASZ TOMKÓW Dodany dnia: 28 maja 2023 20:29
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Rozbuduję gminną oczyszc…

  Wielkie dzień dla Sochocina

  Brzegi Wisły mają się ku…

  Budowa mostu na Pragę

  Nurkowanie w ściekach na…

  Niecodzienna akcja na obiekcie Wodociągów Miasta Krakowa

  Stworzyli własny układ d…

  Nowe rozwiązania Wodociągów Jaworzno