Trendy

ZWIK Szczecin zaprasza na wyjątkowy spacer w Dzień Kobiet

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 26 lutego 2023 20:54

Na wyjątkowy spacer szlakiem szczecińskich zabytkowych pomp zaprasza szczeciński Zakład Wodociągów  i Kanalizacji. Wydarzenie nazwane „8 pomp na 8 marca”, jak sama nazwa wskazuje jest propozycją skierowaną szczególnie dla pań, którego tego dnia będą obchodzić swoje święto.

Porozrzucane po Szczecinie pompy przypominają o dawnych czasach. Kiedyś pełniły niezwykle ważne funkcje społeczne. To przy nich spotykali się ludzie i nabierając wodę, rozmawiali. Dziś już tłumów przy nich nie widać, chyba że akurat mijacie grupę spacerowiczów, którzy wybrali się na spacer szlakiem Pompastyczny Szczecin. To nazwa akcji, której pomysłodawcą i inicjatorem jest Przewodnik po Szczecinie, Tomasz Wieczorek. To on poświęcił szczecińskim pompom cały projekt, w ramach którego zaprasza też szczecinianki i szczecinian do nadawania im kobiecych imion. I to właśnie Tomasz Wieczorek będzie przewodnikiem podczas spaceru „8 pomp na 8 marca”.

Jak informuje ZWIK spacer rozpocznie  się o godz. 17:00 przy fontannie na pl. Orła Białego. Spacer potrwa ok. 2 godziny. Udział w nim jest bezpłatny.

Redaktor Wodociągowiec

Źródło: ZWIK Szczecin

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 26 lutego 2023 20:54
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Dolnośląski Gryf dla MPW…

  Dolnośląski Gryf dla MPWiK Wrocław

  Firma STRABAG wybuduje s…

  Syfon pod Nogatem

  Sieniawa: MODERNIZACJA W…

  Powstaną trzy nowe komory filtracyjne

  Historyczna inwestycja w…

  40.000 ton betonu natryskowego na budowę tunelu ściekowego Thames Tadeway w Londynie…