Uzdatnianie i dystrybucja wody

Bezwykopowa wymiana sieci wodociągowej w centrum Szczecina

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 2 lutego 2023 08:55

ZWiK Szczecin: na ul. Wielkopolskiej w Szczecinie z wykorzystaniem metod bezwykopowych realizowana jest wymiana starego i awaryjnego wodociągu, biegnącego 1,5 metra pod chodnikiem.

Prace prowadzone są za pomocą tzw. crackingu na odcinku od Al. Jana Pawła II do ul. Śląskiej, po jednej stronie ulicy wzdłuż kamienic o numerach od 32 do 42- informuje szczeciński ZWIK.

„Pod ziemią, w sposób najmniej uciążliwy dla pieszych, kierowców i mieszkańców, przeciskany jest 250 metrowy odcinek nowego wodociągu z żeliwa sferoidalnego o średnicy 100 mm. Specjalna głowica metr za metrem niszczy starą sieć wodociągową, a w jej miejsce wprowadza nową. Dzięki bezwykopowej metodzie unikamy obecności ciężkiego sprzętu na placu budowy, rozkopywania ulic oraz uszkadzania korzeni drzew, jak również odkrywania niespodzianek w postaci pozostałego uzbrojenia podziemnego np. przewodów energetycznych, gazowych i telekomunikacyjnych” - opisuje zakres robót Spółka.

Na czas kruszenia starego wodociągu, wykonano zastępcze przyłącza wodociągowe z polietylenu, które ułożone zostały na trawnikach wzdłuż budynków mieszkalnych. Zostały one ocieplone, dzięki czemu woda nie zamarznie i bez przerw dopływać będzie do kranów mieszkańców ul. Wielkopolskiej. Wymiana wodociągu poprzedzi realizację zadania w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego pn. „Spacerowy Szczecin - Zachwycająca ul. Wielkopolska”.

Redaktor Wodociągowiec

Źródło: ZWIK Szczecin

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 2 lutego 2023 08:55
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Najpierw wodociągi, późn…

  100-letnia konstrukcja na Odrze zostanie przebudowana

  Tarnowskie Wodociągi w m…

  Szukają sposobu na dodatkowe zasilenie wód podziemnych

  Oflagowana siedziba Aqua…

  W Poznaniu protestują przeciwko decyzjom Wód Polskich