Inne

Ekofestyn w Gliwicach

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 16 maja 2022 21:30

Na terenach zielonych przy miejscowej arenie lekkoatletycznej odbył się w minioną sobotę ekofestyn dla mieszkańców Gliwic. Na uczestników czekało wiele atrakcji. Jedną z nich zagwarantowało gliwickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Wystarczyło przynieść ze sobą na imprezę sześć niezgniecionych plastikowych 1,5-litrowych opakowań po napojach i wymienić je na wielorazową butelkę z tritanu.

Od uczestników pikniku zebraliśmy w sumie 666 butelek o pojemności 1,5 l, to równoważność 1000 litrów wody. Tyle wody powinna wypić rodzina 2+2 (rodzice + 2 dzieci) przez 4 miesiące - informuje PWiK w Gliwicach, podsumowując sobotnią akcję - Spółka przypomina jednocześnie, że alternatywą dla kupnych wód w plastikowych butelkach jest woda Gliwicka z Głębin,  smaczna i bogata w minerały.

Piknik był także okazją do zaprezentowania specjalistycznego sprzętu PWiK Gliwice. Cały ekofestyn był powiązany z ogólnopolską akcja „Czyste, Zielone Miasta” Stowarzyszenia Program Czysta Polska i stawiają na zieleń. Głównym punktem akcji, oprócz sprzątania terenu i wymiany plastikowych butelek,  było sadzenie drzew.

Redaktor Wodociągowiec

 

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 16 maja 2022 21:30
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Awarie wodociągów w Wars…

  Trudny poranek dla pracowników stołecznego MPWiK

  Analiza ryzyka - ustalen…

  Kawa z Ekspertem - wtorek, 25 stycznia godzina 10.00

  Białystok: hermetyzacja …

  Koniec z przykrymi zapachami

  Krakowskie Wodociągi wal…

  Nowy program gospodarki ściekowej