inwestycje

Inwestycja Zarządu Zlewni w Stargardzie

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 20 kwietnia 2021 22:52

Zachodniopomorskie: Inwestycja Zarządu Zlewni w Stargardzie

Umocniony wał na Kanale Królewskim

Niebawem finał prac przy odbudowie wału przeciwpowodziowego nad Kanałem Królewskim przy miejscowości Budzień w powiecie Goleniowskim. To niezwykle lubiany przez miłośników kajakarstwa szlak wodny, którym można dopłynąć aż do Zalewu Szczecińskiego.

Obecnie na placu budowy prowadzone są między innymi działania hydrotechniczne, widoczny jest także osadzony przepust na nowo wybudowanym wale czołowym.

– To jedna z naszych obecnie prowadzonych inwestycji i dokładamy wszelkich starań, by realizowana była zgodnie z harmonogramem i z dużą starannością. Odbudowa wału przeciwpowodziowego ma na celu poprawę bezpieczeństwa powodziowego, swobodnego spływu wód poprzez kompleksową infrastrukturę zabezpieczającą – mówi Szymon Sroczyński, dyrektor Zarządu Zlewni w Stargardzie.

 Odbudowa prawego wału przeciwpowodziowego o długości 0,4 km wraz z wałem czołowym oraz przepustem wałowym w celu domknięcia istniejącego systemu obwałowań, dowiązania do modernizowanego prawostronnego wału i istniejącego lewostronnego, tak aby połączyć oba ciągi obwałowań w celu osiągnięcia kompleksowości zabezpieczeń to jedno z zadań realizowanych obecnie przez Zarząd Zlewni w Stargardzie. - Za priorytet uznajemy poprawę bezpieczeństwa powodziowego oraz swobodnego spływu wód i jest to jedno z tych zadań, które zdecydowanie się do tego przyczyniają – wyjaśnia dyrektor ZZ Stargard Szymon Sroczyński.

Zakończono roboty budowlane na prawym wale ( 400 m). Osadzony oraz ubezpieczony został przepust wałowy na  wale czołowym. Prace budowlane są etapie prac wykończeniowo-porządkowych. Planowany termin kompleksowego zakończenia przedmiotu umowy w raz z uzyskaniem decyzji na użytkowanie to 17 maja 2021.

Redaktor Wodociągowiec

Źródło: Wody Polskie Szczecin

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 20 kwietnia 2021 22:52
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Rzeszów: Politechnika po…

  Połączą wiedzę z praktyką

  Chroniąc Bałtyk przed za…

  Ochrona Morza Bałtyckiego przed nieoczyszczonymi wyciekami

  Trwa wojna na oświadczen…

  Stołeczne Wodociągi kontra Wody Polskie

  Warszawa: renowacja kole…

  MPWiK informuje o zmianach organizacji ruchu