Inwestycje

Kujawsko-pomorskie: 90 mln zł na inwestycje wod-kan

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 19 grudnia 2022 08:14

Blisko 90 milionów złotych trafi do kujawsko-pomorskich gmin na budowę lub modernizację ujęć i stacji uzdatniania wody, wodociągów, sieci kanalizacyjnych oraz przydomowych oczyszczalni ścieków. Podpisano już umowę na dofinansowanie z samorządami. Najwyższa dotacja - pięć milionów złotych – posłuży budowie gminnej oczyszczalni ścieków w Rogowie w powiecie rypińskim.

- Blisko 4,8 mln złotych trafi na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków i sieci wodociągowej oraz przebudowę stacji uzdatniania wody na terenie gminy Mogilno, a na rozbudowę oczyszczalni ścieków w miejscowości Kucerz oraz budowę odcinka sieci wodociągowej z przyłączem wodociągowym w miejscowości Przywieczerzyn Kolonia samorząd gminy Lubianie (powiat włocławski) otrzymał blisko 4,7 mln złotych- informuje Beata Krzemińska, rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego.

Umowy dofinansowania wręczyli w środę (14 grudnia) przedstawicielom samorządów gminnych marszałek Piotr Całbecki, wicemarszałek Zbigniew Sosnowski i członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska.

- Inwestycje, na które trafia dofinansowanie, znacząco poprawiają standard życia. Budowa nowych i modernizacja istniejących systemów gospodarki wodno-ściekowej oznaczają lepszą wodę w kranach, ale także troskę o stan środowiska naturalnego. To zadania kosztowne, z którymi samorządy gminne mogłyby sobie bez wsparcia nie poradzić – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Dotacje na realizację projektów pochodzą z zarządzanych przez marszałkowską administrację środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (PROW).

Środki z PROW na lata 2014-2020 przyznane dotąd na inwestycje w dziedzinie gospodarki wodno-ściekowej na terenach wiejskich pozwoliły na wybudowanie lub przebudowę łącznie ponad 170 kilometrów sieci kanalizacyjnych oraz 100 kilometrów systemów zaopatrzenia w wodę. Wybudowano także 2024 przydomowe oczyszczalnie ścieków, powstało lub przebudowano 12 ujęć wody i 44 stacje uzdatniania wody.

Redaktor Wodociągowiec

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 19 grudnia 2022 08:14
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Oflagowana siedziba Aqua…

  W Poznaniu protestują przeciwko decyzjom Wód Polskich

  Wodociągi Jaworzno Prez…

  Józef Natonek, prezes Wodociągów Jaworzno z tytułem doktorskim

  Zmiany w prawie wodnym -…

  Prezydent RP Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy Prawo wodne

  Zaleją wodą nieczynne wy…

  Powstanie sztuczne „pojezierze”