Inwestycje

Leszczno: wszystkie stacje z lampą UV

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 26 lipca 2022 12:33

Na Stacji Uzdatniania Wody Karczma Borowa w Lesznie w pełni pracuje już uruchomiona w czerwcu tego roku nowa lampa UV, czyli urządzenie do dezynfekcji wody promieniami UV. Była to ostatnia SUW w Lesznie, która nie posiadała tej technologii.

Główne zalety UV technologii to wysoka efektywność dezynfekcji w stosunku do szerokiego spektrum mikroorganizmów uwzględniając mikroorganizmy odporne na chlorowanie, takie jak wirusy i pierwotniaki. Inną jest brak wpływu na fizyko-chemiczne i organoleptyczne właściwości wody, nie powstają uboczne związki, nie ma niebezpieczeństwa przedawkowania.

SUW Karczma Borowa była ostatnią stacją, które nie była jeszcze wyposażona w to urządzenie. Teraz  Już wszystkie Stacje Uzdatniania Wody w Lesznie ją posiadają.

Redaktor Wodociągowiec

Źródło: Wodociągi Leszczyńskie

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 26 lipca 2022 12:33
  • Komentarze (0)
    Image placeholder

    Podobne artykuły

    Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

    Pięć kilometrów kanaliza…

    W Rzeszowie ruszyła wielka budowa

    Przedsiębiorco, nie prze…

    30 listopada mija termin składania oświadczenia do zakładów energetycznych

    Warszawa: Ruszyła budowa…

    Warszawa: Ruszyła budowa kolektora ściekowego na Bielanach i Bemowie

    Policjantka wyciągnęła c…

    To się mogło skończyć tragicznie. Kradzież włazów to prawdziwa zmora!