Uzdatnianie i dystrybucja wody

Podpisano umowę na dofinansowanie wymiany starych azbestowych wodociągów

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 4 czerwca 2025 08:18

W siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach podpisano umowę na dofinansowanie wymiany starych azbestowych wodociągów.

Umowę podpisano z Dąbrowskimi Wodociągami. To właśnie ta spółka będzie odpowiedzialna za realizację zadania. A obejmuje ono spory zakres pracy, w tym budowę prawie 5 tys. metrów bieżących nowoczesnej sieci wodociągowej z rur PE, wykonanie 192 przyłączy i przepięć wodociągowych. Dzięki tej inwestycji, poprawę jakości wody ma odczuć prawie 800 mieszkańców dzielnicy Okradzionków.

Fundusz udzielił wsparcia w formie pożyczki w wysokości 5.517.741,49 zł. Spółka poniosła dodatkowo wkład własny w wysokości ponad 389 tys. zł.

Redaktor Wodociągowiec

Źródło: WFOŚiGW w Katowicach

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 4 czerwca 2025 08:18
  • Komentarze (0)
    Image placeholder

    Podobne artykuły

    Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

    Zachodniopomorskie: budu…

    Inwestycja o wartości 340 mln zł w ramach Programu Ochrony Przeciwpowodziowej

    MPWiK Wrocław zaprasza n…

    Trwa Akcja Czysta Odra

    Bydgoska retencja w czoł…

    W raporcie Water City Index 2020 - analizującym miasta pod kątem zagospodarowania wó…

    Nie będzie podwyżki za w…

    Obecna stawka 9,85 zł za 1 m3 ma obowiązywać przez kolejne 3 lata