Maszyny i urządzenia

Dwie umowy za 23 mln zł

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 27 maja 2025 11:53

Bytomskie Wodociągi podpisały dwie umowy na budowę farm fotowoltaicznych, magazynów energii i instalacji pomp ciepła na obiektach kanalizacyjnych w Bytomiu.

Nowoczesne instalacje powstaną m.in. na oczyszczalni "Centralna" i przepompowni "Śródmieście".

„To milowy krok w stronę samowystarczalności energetycznej i czystszego powietrza” – podkreśla Spółka – „Dzięki inwestycji ograniczymy zużycie węgla o 206 ton rocznie, a emisję CO₂ o aż 481 ton”.

Inwestycja opiewa na niemal 23 mln zł, z czego ponad 12,8 mln zł to wsparcie z Funduszy Europejskich.

Jak informują Bytomskie Wodociągi, prace potrwają 17 miesięcy od momentu podpisania obu umów.

Redaktor Wodociągowiec

Źródło: Bytomskie Wodociągi

 

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 27 maja 2025 11:53
  • Komentarze (0)
    Image placeholder

    Podobne artykuły

    Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

    Wodociągi Chrzanowskie: …

    Kolejny krok w kierunku energetycznej niezależności

    Trwa odbudowa ubezpiecze…

    Czechowice Dziedzice: Kolejne 5 mln na walkę z powodzią

    Chrzanowskie Wodociągi: …

    Chrzanowskie Wodociągi: nowa cysterna

    Wodociągi Kieleckie w el…

    Pieniądze mają już „w kieszeni”