samorząd

Łukasz Szeląg wyróżniony za działania na rzecz ekologii

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 21 marca 2023 08:12

Województwo Zachodniopomorskie co roku przyznaje nagrody dla osób działających na rzecz ekologii. Tym razem wśród wyróżnionych jest ekspert Wodociągowca.pl, Łukasz Szeląg.

Kapituła nagrody uznała działania naszego eksperta w zakresie promocji rozwiązań ekologicznych związanych z branżą wodociągowo – kanalizacyjną. W szczególny sposób doceniona została akcja „Zdrowa Woda” prowadzona przez Wodociągi Zachodniopomorskie, których rzecznikiem prasowym i jednocześnie inicjatorem akcji promującej picie wody z kranu wśród dzieci i młodzieży jest Łukasz Szeląg.

- W szkołach na terenie Stepnicy, gmin Dobra, Stargard i Pyrzyce zamontowaliśmy poidełka, z których korzystają dzieci. Wraz z poidełkami przeprowadziliśmy całą kampanię edukacyjną z udziałem lokalnych sportowców, w tym reprezentantów kraju w kolarstwie, czy siatkówce plażowej, prowadzącą do zdobycia przez dzieci wiedzy o zdrowym trybie życia, a także o szkodliwości dla środowiska naturalnego plastikowych butelek na napoje. Była to niejako reedukacja, której celem jest zmniejszenie ilości opakowań plastikowych, dzięki zachęcaniu do picia „kranówki, czyli wody dostarczanej przez Wodociągi Zachodniopomorskie – powiedział Łukasz Szeląg.

Dodać należy, iż to nie jedyny proekologiczny projekt naszego eksperta. W województwie zachodniopomorskim Łukasz Szeląg był także organizatorem wydarzeń na temat zielonej energii w Gryficach oraz Brojcach w ramach certyfikowanego klastra energii w Gryficach. Wspólnie z miastem Wałcz rozpoczął także inicjatywę na rzecz utworzenia Międzyregionalnego Centrum Zielonych Technologii. Razem z zachodniopomorskim środowiskiem offshore zorganizował konferencję w Gryficach na temat potencjału firm z zachodniej Polski na rzecz elektrowni wiatrowych na Bałtyku. W Niechorzu organizował i prowadził konferencję na temat zarządzania oświetleniem ulicznym w czasie kryzysu energetycznego. Wspólnie z portem w Kołobrzegu organizował konferencję na temat współpracy pomiędzy środowiskami na rzecz offshore i zielonej energii w tym wodoru. W ramach europejskiego projektu organizowanego przez Instytut Rozwoju Miast i Regionów oraz  Klastra Gospodarki Odpadowej i Recyklingu – Krajowy Klaster Kluczowy był autorem programu cyrkulacji miast dla miasta Wałcz i Chojna. Dokument na temat gospodarki cyrkulacji odpadami był prezentowany w czasie Światowego Forum w Katowicach.

 

Image placeholderŁUKASZ PIOTR SZELĄG, to absolwent Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu w Szczecinie, słuchacz studiów podyplomowych zarządzania miastami w IHS w Rotterdamie, uczestnik kursów i szkoleń z zakresu zielonej energii i ekologicznych zagadnień w prowadzeniu przedsiębiorstw  i jednostek samorządu terytorialnego.

Pracował jako dziennikarz ekonomiczny dla TVN24, Polsatu, Polskiego Radia, "Rzeczpospolitej" oraz gazet branżowych. Doradzał, wspierał w zarządzaniu i pozyskaniu bezzwrotnych dotacji pochodzących ze środków krajowych i zagranicznych dla blisko siedemdziesięciu firm z terenu Województwa Zachodniopomorskiego.

Obecnie współpracuje z firmami i jednostkami samorządu terytorialnego oraz uczelniami w zakresie pozyskiwania inwestorów, czy wdrażaniu smart city. Jest członkiem Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy w Szczecinie i ekspertem Polskiej Izby Motoryzacyjnej w zakresie rynku pracy.

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 21 marca 2023 08:12
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Ogromny progres w rozwoj…

  MPGK Choszczno wyróżnia się na tle województwa

  Nowy Sącz: odkopali pona…

  Przy okazji robót ziemnych prowadzących w Nowym Sączu natrafiono na zabytkową zastaw…

  Wodociągi Białostockie m…

  Białystok - „Zdrowa woda w sieci – z poidełka leci”

  Sopot: Sieć wod-kan wrac…

  Chcą mieć większą kontrolę nad taryfami