Ekspolatacja systemów kanalizacyjnych

Mercedes Elephant Multi w Wodociągach Zawiercie

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 16 stycznia 2023 08:07

Samochód specjalny z serii Elephant Multi na podwoziu marki Mercedes z instalacją ssąco-płuczącą trafił na wyposażenie Wodociągów Zawiercie. Auto spełnia najwyższe standardy techniczne.

Podobne samochody pracują już w wielu miejscach w Polsce. Są bowiem nie tylko niezawodne, dobrze wyposażone, ale też ekonomiczne, co dzisiaj jest niezwykle istotne. Moc silnika zapewnia pracę wszystkich urządzeń przy najmniejszym spalaniu paliwa. Wąż ssący można opuścić na głębokość do 15 metrów od krawędzi kanału, a kołowrót mieści, w zależności od specyfikacji 200 lub 260 metrów węża o średnicy DN 25.  Dzięki dużemu zasięgowi wysięgnika FFG nie ma konieczności wjeżdżania między ciasno zaparkowane pojazdy oraz eksploatacji pojazdu w zwartej zabudowie miejskiej. Dodatkowo podwozie pojazdu zostało wyposażone w pneumatyczne tylne zawieszenie umożliwiające w zależności, od potrzeb w terenie, na podnoszenie lub obniżenie pojazdu. Wysięgnik FFG może służyć również do podnoszenia pokryw studzienek kanalizacyjnych (do 500 kg) oraz zabezpieczania/ewakuacji osób. Dzięki usytuowaniu kołowrotu wysokociśnieniowego na szczycie cysterny z tyłu samochodu nie ma dużych elementów mogących przeszkadzać w pracy. W ten sposób samochód jest krótszy od tradycyjnych pojazdów do czyszczenia kanałów.

W skład wyposażenia pojazdu wchodzą również specjalne dysze z głowicami rotacyjnymi w różnych rozmiarach. Upraszczając, można to przyrównać do drucianej szczotki, którą można włożyć do rury. Szczotka obracając się, usuwa wszystko na swojej drodze.

Sterowanie urządzeniami możliwe jest dzięki zastosowaniu bezprzewodowego zdalnego sterowania za pomocą pilota oraz pulpitu sterowniczego, co zwiększa bezpieczeństwo osób pracujących przy czyszczeniu sieci.

Redaktor Wodociągowiec

Źródło: Wodociągi Zawiercie

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 16 stycznia 2023 08:07
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Wielkie czyszczenie w Ka…

  Wpusty uliczne to jedno z najważniejszych i najczęściej stosowanych urządzeń kanaliz…

  Nowy dyrektor IMGW

  Został nim prof. dra hab. Roberta Czerniawski

  Znaleźli najstarszą wodę…

  Niesamowite okrycie w Kanadzie

  MPWiK Warszawa w trosce …

  Pętle indukcyjne w punkcie obsługi klienta