Uzdatnianie i dystrybucja wody

„Moja Woda” w walce z suszą

Szymon Różański Dodany dnia: 29 sierpnia 2023 13:30

- „W związku z dużym zainteresowaniem Programem „Moja Woda” zwiększamy jego budżet o kolejne 100 mln zł. Łącznie w tym roku na program przeznaczymy 230 mln zł” – ogłosiła 25 sierpnia 2023 minister klimatu i środowiska Anna Moskwa podczas uroczystości w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Program „Moja Woda” ma pomóc w łagodzeniu skutków suszy i przeciwdziałaniu podtopieniom budynków w Polsce. Właściciele domów jednorodzinnych otrzymują dotacje na budowę przydomowych instalacji zatrzymujących deszczówkę. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w sierpniu rozpoczął nabór do trzeciej już edycji tego programu.

„W ramach trzeciej edycji programu Moja Woda, ogłoszonej na początku tego miesiąca, w samym województwie łódzkim złożono już prawie 1000 wniosków. Program na przydomową retencję cieszy się wielkim zainteresowaniem w całym kraju” – powiedziała minister Anna Moskwa

Początkowa pula środków – 130 mln zł – teraz została powiększona do 230 mln zł. Za pośrednictwem funduszy wojewódzkich można otrzymać do 6 tys. zł dotacji na utworzenie, na terenie swoich nieruchomości, systemów zatrzymywania wód opadowych.

25 sierpnia 2023 r. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi świętował swoje 30-lecie. Tego dnia, z udziałem minister klimatu i środowiska Anny Moskwy, odbyło się także uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowej siedziby tej łódzkiej instytucji.

 

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Szymon Różański Dodany dnia: 29 sierpnia 2023 13:30
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Wodociągi Warszawskie ws…

  Kolejni studenci ze stypendiami

  Nagrodzeni za rozwój gos…

  MPWiK Wrocław z „Dolnośląskim Gryfem”

  Rzeszów: olbrzymi zbiorn…

  Cóż za inwestycja - największa aluminiowa kopuła w Polsce!

  Suche toalety, co to tak…

  WC bez wody i kanalizacji - naukowcy mają na to pomysły