#Inwestycje

MPWiK: Drugi przewiert wykona Inżyniera Rzeszów S.A.

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 10 lutego 2021 13:14

MPWiK: Drugi przewiert wykona Inżyniera Rzeszów S.A.

Stołeczne wodociągi wyłoniły wykonawcę nitki B alternatywnego układu do przesyłu ścieków z części lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni „Czajka”. Najkorzystniejszą ofertę złożyła Inżynieria Rzeszów S.A.

Do przetargu stanęły dwie firmy – Budimex S.A. oraz Inżynieria Rzeszów S.A., a czas na składanie odwołań mija 8 lutego. Jeśli takie nie wpłyną do MPWiK, które jest inwestorem, drugi przewiert pod dnem Wisły, podobnie jak pierwszy, wykona Inżynieria Rzeszów S.A. Firma zrealizuje inwestycję za kwotę 37,4 mln zł. Oferta Budimeksu S.A. wynosiła 54,8 mln zł.

– Chcemy, żeby drugi przewiert został wykonany przed końcem tego półrocza – poinformowała Prezes Zarządu MPWiK Renata Tomusiak.

Rurociąg nitki B, analogicznie do nitki A, zostanie wybudowany metodą bezwykopową pod dnem Wisły i połączony z infrastrukturą kanalizacyjną: po lewej stronie rzeki z Zakładem „Farysa”, a po prawej z Zakładem „Świderska”. Wspominany przerwiert/nitka A, został wykonany jeszcze w zeszłym roku, na jesieni. Do wykonania był przewiert o długości ok. 800 m, jeden z najdłuższych w Polsce wykonywanych z użyciem zdalnie sterowanej głowicy.

Inwestycja ta zamknie pierwszą fazę budowy nowego układu do przesyłu ścieków z części lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni „Czajka”, który został zapowiedziany przez władze stolicy jeszcze w 2019 roku. W drugiej fazie Spółka wybuduje nowe rurociągi łączące obie nitki wraz z niezbędnymi obiektami towarzyszącymi takimi jak komory technologiczne. Na to zadanie postępowanie zostanie ogłoszone w I połowie 2021 r.

Redaktor Wodociągowiec

Źródło: MPWiK

##inwestycje
Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 10 lutego 2021 13:14
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Poznbaj inne artykuły s tej kategorii.

  Sukces rządowego program…

  Do NFOŚiGW wpłynęło prawie 25 tysięcy wniosków na dofinansowanie przydomowych instal…

  W kierunku gospodarki cy…

  Wspólny projekt Politechniki Wrocławskiej i MPWiK

  Uchwały wyznaczające agl…

  Z końcem roku upłyną termin.

  Modernizacja stacji uzda…

  Nawet 80 mln złotych może kosztować modernizacja głównej stacji uzdatniania wody dla…