Oczyszczanie ścieków

Nowa oczyszczalnia ścieków w Sędziszowie

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 24 listopada 2020 12:29

W piątek 20 listopada w Sędziszowie z udziałem Władz Samorządowych Sędziszowa oraz Zarządu Województwa Świętokrzyskiego oddana została do użytkowania nowa oczyszczalnia ścieków. Wartość inwestycji wyniosła ponad 26 mln zł. Gmina Sędziszów pozyskała na tę inwestycję dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego w kwocie 15,7 mln zł.

Nowa oczyszczalnia ścieków obsługiwała będzie, obok miejscowości i wsi gminy Sędziszów, także kilka przyległych miejscowości z Gminy Słupia Jędrzejowska.

„Cieszymy się, że na rzecz środowiska powstają takie obiekty jak tu w Sędziszowie” – mówi Andrzej Bętkowski, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego – „Bardzo nowoczesne, oddające do środowiska już czyste ścieki. Powstaje z nich także granulat, który może zostać przeznaczony do spalania, albo dla rolnictwa. Całość została dofinansowana z budżetu Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego kwotą ponad 15 mln zł, to jest 80 % wartości całej inwestycji”

W ramach inwestycji wybudowano budynek oczyszczalni ścieków,  budynek socjalno-techniczny, zbiorniki retencyjne, wylot ścieków oczyszczonych do odbiornika wodnego, wylot wód opadowych i roztopowych do rowu melioracyjnego, biofiltr oraz pompownia ścieków z komorą pomiarową. W ramach projektu wybudowano również ponad 10 km systemów kanalizacji sanitarnej. Ze względu na ukształtowanie terenu zaprojektowano kanalizację grawitacyjno-tłoczną wraz z pompowniami.

Film z otwarcia oczyszczalni dostępny jest pod linkiem: https://www.swietokrzyskie.pro/wideo/w-sedziszowie-otwarto-nowoczesna-oczyszczalnie-sciekow/

opr .red.Wodociagowiec.pl

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

https://www.swietokrzyskie.pro/wideo/w-sedziszowie-otwarto-nowoczesna-oczyszczalnie-sciekow/

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 24 listopada 2020 12:29
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Modernizacja SUW Północ …

  Lidzbark Warmiński: PWiK niebawem uruchomi zmodernizowany SUW

  Opole - edukacja: ile wo…

  Opole - edukacja: ile wody powinniśmy pić każdego dnia?

  Konferencja Zachodniopom…

  Szczecin: ostatnie w 2022 roku spotkanie członków Stowarzyszenia ZFW

  Prąd z wodociągów? W Por…

  Ciekawostki ze świata