Uzdatnianie i dystrybucja wody

Popłynie 300 m3 wody na dobę

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 1 czerwca 2021 19:47

Umowa pomiędzy MZWiK w Myślenicach a gminą Wiśniowa

Popłynie 300 m3 wody na dobę

 Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Myślenicach będzie dostarczał wodę granicy do  miejscowości Zasań i Lipnik. W tej sprawie podpisano specjalną umowę.

Sygnatariuszami umowy są: Prezes Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Myślenicach Katarzyna Burda oraz wójt Gminy Wiśniowa Bogumiłem Pawlakiem

- Już w 2020 roku MZWiK w Myślenicach, wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom Gminy Wiśniowa dotyczącym zaopatrzenia w wodę, podpisał porozumienie na mocy którego przystąpiono do prac projektowym, a w końcowym efekcie do wykonania połączenia sieci wodociągowej Gminy Myślenice z siecią Gminy Wiśniowa. Sieci łączą się na granicy miejscowości Zasań i Lipnik, gdzie powstała komora pomiarowa wyposażona między innymi w najnowocześniejsze urządzenie pomiarowe włączone w system stałego odczytu. Zastosowane rozwiązanie umożliwia obu współpracującym stronom dokonywanie pomiarów z dużą dokładnością, podgląd bieżących wskazań oraz dokonywanie odczytów w posiadanych własnych systemach monitorujących – wyjaśnia prezes MZWiK Katarzyna Burda.

Efektem nawiązanej współpracy było oficjalne podpisanie umowy, którą podpisali prezes Katarzyna Burda oraz wójt Gminy Wiśniowa Bogumił Pawlak w obecności burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Jarosława Szlachetki. Prezes MZWiK, burmistrz Myślenic oraz wójt Wiśniowej na granicy miejscowości Zasań i Lipnik symbolicznie odkręcili zasuwę nowego połączenia wodociągowego. Na bazie współpracy do Wiśniowej popłynie około 300 metrów sześciennych wody na dobę, a wraz ze wzrostem zapotrzebowania mieszkańców gminy, sprzedaż będzie wzrastać.

- Cieszę się, że myślenickie wodociągi pozyskują partnera w postaci Gminy Wiśniowa i dziękuję wójtowi Bogumiłowi Pawlakowi za współpracę przy tej inwestycji. Mam nadzieję, że na bazie tego partnerstwa MZWiK w Myślenicach pozyska kolejnych kontrahentów, którzy pozwolą na rozbudowę sieci wodociągowej, powiększenie bazy klientów, ale przede wszystkim poprawią dostęp do infrastruktury dla jak największej liczby mieszkańców – mówił po podpisaniu umowy burmistrz Myślenic Jarosław Szlachetka.

Gmina Wiśniowa to kolejny samorząd po Sieprawiu, Dobczycach i Sułkowicach, dla której Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Myślenicach świadczy usługę sprzedaży wody. To działanie wpisuje się w strategię zrównoważonego rozwój spółki oraz wpływa na poprawę wizerunku przedsiębiorstwa.

- Cieszymy się, że jesteśmy postrzegani jako partner godny zaufania, a nasza zdrowa i smaczna myśleniczanka trafia do mieszkańców innych gmin. Tym sposobem nasz zakład realizuje swoje zadania, traktując je w kategorii misji zaspokajania określonych potrzeb społeczności nie tylko naszej gminy, ale również naszych najbliższych sąsiadów – dodaje Katarzyna Burda, prezes MZWiK w Myślenicach.

Redaktor Wodociągowiec

Źródło: UM Myślenice

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 1 czerwca 2021 19:47
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Kłopoty MPWiK Wrocław

  Kontrolna Wód Polskich i zawiadomienie na policję

  Powstanie Warszawskie – …

  Wodociągowcy też narażali życie

  BEZPIECZNY pobór próbek …

  Mrozoodporne szafki typu BORNUO i BORNEO umożliwiają pobieranie próbek wody bezpośre…

  Trwa jubileuszowa, pięćd…

  Trwa jubileuszowa, pięćdziesiąta konferencja ZFW