Inne

PWiK Gliwice ruszyła z kampanią „Zamień fakturę papierową na elektroniczną”

Damian Simiński Dodany dnia: 29 kwietnia 2022 07:51

W szczególny sposób świętowany był Dzień Ziemi w Bojkowie. Dzięki wsparciu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Gliwicach dzieci uczą się troski o środowisko podczas akcji sadzenia drzew, a wszystko dzieje się w ramach szeroko zakrojonej przez Spółkę kampanii informacyjnej „Zamień fakturę papierową na elektroniczną”.

Kilkanaście nowych drzew – klonów kulistych i głogów – posadzili w Bojkowie uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 8 i oddziałów przedszkolnych, by następnie roztoczyć nad nimi opiekę. Poszczególne klasy będą odtąd dbać o „swoje” drzewka.

Nowe drzewa będą pierwszym elementem przyszłego parku „Bojkowskie Zacisze” przy ul. Rolników.

Wszyscy uczestnicy akcji sadzenia drzew, a było ich ponad 250,  otrzymali także specjalnie przygotowane na tę okazję sosnowe nasiona, które będą mogli zasadzić w ziemi i wychodować we własnym zakresie swoje sadzonki.
Warto zauważyć, że to nie pierwsze drzewa zainicjowanej kampanii. Pierwsze rosną już w miniparku przy ul. Rybnickiej, którego renowację PWiK Gliwice przeprowadził siłami własnymi, i który to jest dostępny dla wszystkich zainteresowanych.


„To część szerszej kampanii prowadzonej przez PWiK Gliwice pod hasłem Zamień fakturę papierową na elektroniczną, podczas której zachęcamy swoich odbiorców do rezygnacji z papierowych faktur na rzecz dokumentów bardziej ekologicznych, czyli elektronicznych. Ideą nadrzędną jest przeznaczenie części powstałych w ten sposób oszczędności na działania związane z tworzeniem zielonych przestrzeni miejskich. Do tej pory do korzystania z tej wygodnej formy odbioru rachunków udało się przekonać 15 % klientów, a to pokazuje, ile jeszcze Spółka ma do zrobienia – informuje Adam Ciekański, prezes gliwickich wodociągów. „W zamian zobowiązaliśmy się do sadzenia drzew w Gliwicach w porozumieniu z radami dzielnic. Jesteśmy przekonani, że takimi akcjami zachęcimy naszych odbiorców do wspólnej dbałości od środowisko naturalne”.

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Damian Simiński Dodany dnia: 29 kwietnia 2022 07:51
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Goleniów: Przebudowa kom…

  Goleniów: Przebudowa kompostowni osadów ściekowych na oczyszczalni ścieków w Golenio…

  Wesołego Alleluja!

  Wielkanoc 2022

  Wodociągi Jaworzno podję…

  Jaworzno (woj. ślaskie), jako jedno z pierwszych miast w Polsce, samo zmieniło syste…

  PGW Wody Polskie versus …

  Stawki amortyzacyjne powinny być obniżane