Prawo wodne

Rząd pracuje nad nowelizacją

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 28 grudnia 2021 10:08

Rząd pracuje nad nowelizacją - czy szykują się zmiany w prawie wodnym?

Jak poinformowała Polska Agencja Prasowa do wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów trafiła zapowiedź zmiany ustawy Prawo wodne. Chodzi o dostosowania prawa krajowego do unijnych dyrektyw.

PAP informuje, że chodzi o dyrektywy 91/271/EWG, a więc  doprecyzowanie procedur związanych z: wyznaczaniem, zmianą lub likwidacją aglomeracji, usprawnienie procedur związanych z krajowym programem oczyszczania ścieków komunalnych, zmiany w zakresie zgód wodnoprawnych, zapewnienie odpowiedniej jakości oczyszczania ścieków odprowadzanych taborem asenizacyjnym ze zbiorników bezodpływowych i przydomowych oczyszczalni ścieków, w zależności od wielkości aglomeracji, z której pochodzą. Zmiany, twierdzi PAP, mają też dotyczyć dostosowania polskiego prawa do dyrektywy 2006/7/WE, a więc usprawnienia procesu tworzenia miejsc wykorzystywanych do kąpieli okazjonalnie- wykorzystywany do kąpieli wydzielony i oznakowany fragment wód powierzchniowych niebędący kąpieliskiem, na okres nie dłuższy niż 30 dni.

PAP ponadto informuje, że nowelizacja prawa wodnego ma pozwolić PGW Wody Polskie korzystać z dotacji państwowych na dofinansowanie działalności bieżącej.

Redaktor Wodociągowiec

Źródło: za PAP, wkr/ pad/ mp/

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 28 grudnia 2021 10:08
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Prace budowlane przy wał…

  Modernizacja wałów przeciwpowodziowych w Krakowie

  Powstaną kolejne deszczo…

  Powstaną kolejne deszczowe ogrody

  Spokojnie, to tylko kryz…

  Kawa z ekspertem 26 kwietnia 2022 godz. 10.00

  Kielce: miliard złotych …

  Wodociągi Kieleckie – to podsumowanie robi wrażenie