Komentarze

Samorządowcy przeciw ujednoliceniu stawek

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 20 kwietnia 2021 23:11

Plany resortu infrastruktury budzą kontrowersje

Samorządowcy przeciw ujednoliceniu stawek

Ponad 40 prezydentów, burmistrzów i wójtów wyraziło swój sprzeciw wobec planom Ministerstwa Infrastruktury zmierzającym do ujednolicenia stawek za wodę i ścieki.

Samorządowcy zrzeszeni w Stowarzyszeniu „Tak! Samorządy dla Polski” oraz „Ruch Wspólna Polska” przyjęli w tej sprawie stanowisko, pod którym podpisało się dokładni 43 prezydentów, burmistrzów największych miast w Polsce, ale też wójtów mniejszych gmin. Jak czytamy w tym stanowisko to rekcja na zapowiedź Ministra Infrastruktury Marka Gróbarczyka, o planach wprowadzenia przepisów ujednolicających stawki za wodę i ścieki „w przypadku gmin obsługiwanych przez jedno przedsiębiorstwo wodne”.

Wedle opinii samorządowców jest to społecznie nieakceptowalne i byłoby niesprawiedliwym przywilejem jednej grupy odbiorców kosztem innych. Mogłoby doprowadzić do wzrostu cen usług, a zatem ostatecznie wpłynąć bezpośrednio na budżety mieszkańców gmin.

Ministerstwo tłumaczy, że  chciało by w ten sposób wyeliminować sytuacje, w których występuje niewspółmierna różnica w wysokości taryf w gminach.

Wśród sygnatariuszy petycji są prezydenci i wiceprezydenci takich miast jak: Warszawa, Sopot, Gdańsk, Kołobrzeg, Olsztyn, Katowice, Łódź, Lublina, Kielc.

Redaktor Wodociągowiec

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 20 kwietnia 2021 23:11
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Dlaczego nie doszło do p…

  Zbiornik Racibórz Dolny zdał egzamin

  W Chełmie proponują niżs…

  Trwa weryfikacja propozycji taryf

  Ktoś zatruł wodę w studni

  W Łodzi ratują ujęcie

  Ułożyli sieć, teraz odtw…

  Wodociągi Jaworzno -inwestycje