Pozostałe

Szkolenie w MWiK w Chodzieży

Szymon Różański Dodany dnia: 20 marca 2023 10:06

Przedstawiciele chodzieskich wodociągów brali udział w Dniach Klienta zorganizowanych przez firmę Diehl Metering - dostawcę liczników i systemów odczytowych dla tej spółki. W spotkaniu uczestniczyło 150 przedstawicieli firm z branży wodociągowej i ciepłowniczej z całego kraju.

Jak informuje Spółka,  podczas szkolenia specjaliści z  Diehl Metering omówili najnowsze technologie oraz oparte o nie urządzenia i oprogramowanie jakie oferują do zdalnego odczytu wodomierzy. Dariusz Sałata z naszej Spółki zaprezentował informacje o budowie systemu zdalnego odczytu wodomierzy w Miejskich Wodociągach i Kanalizacji w Chodzieży. Skupił się on na doświadczeniach zebranych podczas wdrożenia i eksploatacji systemu IZAR.

- Wymianie doświadczeń służyły także spotkania naszych pracowników z przedstawicielami innych wodociągów oraz producenta. Rozmawiano m.in. z zespołem Diehl Metering odpowiedzialnym za zdalny odczyt, kierowanym przez Marka Nowaka oraz z Benjaminem Strauß Kierownikiem Centrum Obsługi Klienta na naszą część Europy- informują chodzieskie wodociągi na swoim profilu na FB.

MWiK Sp. z o. o. od roku 2010 wykorzystuje system radiowego odczytu wodomierzy IZAR firmy Diehl Metering systematycznie go rozbudowując. Każdy z ponad 8,6 tys. rozliczanych wodomierzy wyposażony jest w moduł radiowy. Większość z nich aktualnie odczytywanych jest przez system stacjonarny. W wybranych punktach na terenie miasta i gminy zainstalowano pasywne zestawy zbierające dane z liczników, a następnie przesyłające je dalej na serwer Spółki. Odczyty wykonywane są z większą częstotliwością co pozwala m.in. monitorować i bilansować zużycia wody i szybciej wykrywać oraz lokalizować awarie. Tym samym system wspiera prowadzenie zrównoważonej gospodarki wodnej.

Redaktor Wodociągowiec

Źródło: MWiK Sp. z o.o. w Chodzieży

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Szymon Różański Dodany dnia: 20 marca 2023 10:06
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Edukacja w szkole

  PWiK Ostrołęka - uczniowie założyli łąkę

  Odkopali skład amunicji …

  Praca wodociągowców chwilami bywa niebezpieczna

  Nie pachnie ładnie

  NIK: 6 miliardów euro może wynieść kara za niewdrożenie przez Polskę KPOŚK

  ZSI UNISOFT – rozwiązani…

  Coraz bardziej złożony świat, coraz większa ilość docierających do ludzi informacji,…