Laboratorium

Tak pracują laboratoria Wodociągów Warszawskich

KATARZYNA ULAS Dodany dnia: 11 czerwca 2023 21:34

Wodociągi Warszawskie każdego dnia dostarczają 2,5 mln mieszkańców stołecznej aglomeracji średnio około 350 mln litrów wody zdatnej do picia prosto z kranu. O jakość kranówki dba się w pięciu akredytowanych laboratoriach.

Mają one swoje nazwy:  „Filtry”, „Wieliszew”, "Południe", „Czajka” i „Pruszków”. To właśnie w nich wykonywane jest  szeroki wachlarz badań fizyko-chemicznych, instrumentalnych oraz hydro - i mikrobiologicznych.

„To ponad 200 tysięcy analiz wody rocznie, średnio około 600 dziennie.  Woda, którą uzdatniamy jest nie tylko badana przez akredytowane laboratoria, ale pozostaje również pod stałym nadzorem Sanepidu. Ponadto jej parametry są stale kontrolowane na każdym etapie uzdatniania oraz bezpośrednio w sieci miejskiej” - informują Wodociągi Warszawskie.

Wyniki badań zawsze udostępniane są do publicznej wiadomości poprzez ich publikację na stronie internetowej Spółki: https://www.mpwik.com.pl/view/jakosc-wody.

Oczywiście nie byłoby to możliwe bez pracy specjalistów zatrudnionych w stołecznych laboratoriach.

Przy tej okazji warto podziękować laborantom nie tylko warszawskim, ale również tym pracującym we wszystkich polskich laboratoriach wody i ścieków za ich codzienną, jakże ważną w procesie uzdatniania wody i oczyszczania ścieków pracę.

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

KATARZYNA ULAS Dodany dnia: 11 czerwca 2023 21:34
  • Komentarze (1)
    Image placeholder

    Podobne artykuły

    Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

    Piekarskie MPWiK nabyło …

    Pierwszy krok do własnych ujęć wody

    Sześć Gmin na Pomorzu Za…

    Zachdoniopomorskie: 6 z 33 umów na gospodarkę wod-kan podpisanych

    Intensywna praca w koryt…

    RZGW Gliwice: trwają działania terenowe po przejściu fali powodziowej

    PUK w Gryfinie

    Próbopobierak na oczyszczalni