Działalność bieżąca

Umowę podpisali na targach w Bydgoszczy

Szymon Różański Dodany dnia: 9 czerwca 2024 12:37

 Pod koniec maja MPWiK w Piekarach Śląskich podpisało umowę na dostawę nowoczesnego pojazdu komunalnego WUKO. Dostawa ma nastąpić w pierwszym kwartale 2025 roku.

Oficjalne podpisanie umowy, które nastąpiło w Bydgoszczy podczas 30. Jubileuszowych Międzynarodowych Targów Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji WOD - KAN, jest konsekwencją rozstrzygnięcia przetargu publicznego, który wygrała uznana w kraju firma KanRo LTD sp. z o.o., od ponad 30 lat zajmująca się sprzedażą i serwisem maszyn oraz urządzeń do czyszczenia i monitoringu sieci wodno-kanalizacyjnych.

„Nowoczesny pojazd WUKO poprawi jakość usług świadczonych na rzecz mieszkańców Piekar Śląskich i pozwoli na wyeliminowanie kosztów korzystania z usług firm zewnętrznych w sytuacjach awaryjnych”- informuje MPWiK w Piekarach Śląskich.

Aparatura nowego pojazdu ssąco-płuczącego do czyszczenia kanalizacji bez odzysku wody będzie konstrukcją włoskiej firmy Kaiser Moro w wersji Elegance 2.0 zainstalowaną na 3-osiowym podwoziu firmy Skania.

Wartość podpisanej umowy wynosi ok. 2,5 mln zł . Zakup sfinansowany będzie z kredytu inwestycyjnego. Dostawa ma nastąpić w I kwartale 2025 roku.

Źródło: MPWiK Piekary Śląskie

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Szymon Różański Dodany dnia: 9 czerwca 2024 12:37
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Wodociągi Leszczyńskie i…

  Inscenizacja na stacji Zaborowo

  Upały sprzyjają dyskusji…

  W Bydgoszczy o brak wody się nie martwią

  Na Odrze po kłopocie?

  Wody Polski ogłaszają sukces akcji lodołamania

  Kolejne zakupy Wodociągó…

  Pokonują rocznie ponad 0,5 mln km