Ekspolatacja systemów wodnych

Warszawa: Wspólna inwestycja MPWiK i ZDM

Szymon Różański Dodany dnia: 6 czerwca 2022 08:03

Budowa kanalizacji deszczowej na wawerskiej ul. Skrzyneckiego w Warszawie przekroczyła półmetek- informuje ZDM, zarządca drogi. To wspólna inwestycja Zarządu Dróg Miejskich i Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Położona w Marysinie Wawerskim ul. Skrzyneckiego jest długa na ok. kilometr. Do niedawna kojarzono ją jako jedną z niewielu miejskich dróg, na których – ze względu na brak remontu od dziesięcioleci – można było spotkać trylinkę. Po charakterystycznych sześciokątnych płytach niebawem nie będzie śladu, bo ulica zyska kompletną nową infrastrukturę.

„Od zeszłorocznej jesieni do marca Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji na ul. Skrzyneckiego wybudowało sieć wodociągową. Roboty MPWiK zostały skoordynowane z naszymi – po ich zakończeniu od razu na miejsce wkroczyła wybrana przez nas w przetargu firma Pri Kanuber z Legionowa. Na początek zajęła się budową kanalizacji deszczowej. Prace ruszyły od strony ul. Kościuszkowców i obecnie dotarły w pobliże ul. Powszechnej. Ponieważ przekroczyły półmetek, wykonawca przystąpił do realizacji robót drogowych” - opisuje aktualny przebieg robót ZDM.

Roboty te wiążą się z wymianą chodnika. Analogicznie do kanalizacyjnych, prowadzone są od ul. Kościuszkowców. Najpierw nowe krawężniki i płyty o wymiarach 50 x 50 cm zostaną położone po stronie północnej, a potem po południowej – po to, by mieszkańcy mieli przez cały czas możliwość dojścia do swoich posesji. Wykonawca prace brukarskie podzielił na dwa etapy – w pierwszym zajmie się odcinkiem do ul. Potockich, a w drugim od ul. Potockich do ul. Kaczeńca.

Ostatnią częścią modernizacji będzie układanie nowej nawierzchni. Ul. Skrzyneckiego na całej długości stanie się asfaltowa, co poprawi komfort dojazdu nie tylko pobliskim mieszkańcom, ale także osobom z odleglejszych części dzielnicy, którzy dojeżdżają tędy do Przychodni Rejonowej nr 1 Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Wawer.

Redaktor Wodociągowiec

Źródło: ZDM Warszawa

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Szymon Różański Dodany dnia: 6 czerwca 2022 08:03
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Znany jest termin targów…

  Znany jest termin targów WOD-KAN 2022

  W Przegini Duchownej pod…

  Małopolska: 19,2 mln zł na modernizację oczyszczalni

  Kamila Pawlak z II nagro…

  Projekt inteligentnej umywalki z sygnalizacją poziomu zużycia wody

  Co czeka nas zimą?

  Minął rok hydrologiczny