Uzdatnianie i dystrybucja wody

Warszawiacy podali statystyki zużycia wody podczas Mistrzostw Świata

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 29 listopada 2022 10:10

Dzisiaj reprezentacja Polski w piłce nożnej gra swój trzeci mecz na Mundialu w Katarze. Po bezbramkowym remisie z Meksykiem oraz zwycięstwie z Arabią Saudyjską (2:0 przyp.red.), tym razem poprzeczka zostanie zawieszona niezwykle wysoko, gdyż naszym ostatnim grupowym rywalem będzie niezwykle utytułowana i naszpikowana gwiazdami reprezentacja Argentyny. Stawką meczu jest awans do fazy pucharowej turnieju. Poczatek spotkania, godz. 20.00 czasu polskiego.

Foto: Łukasz Grochala (PZPN)

Ale dlaczego piszemy o tym na Wodociagowiec.pl?

Otóż oglądalność meczu, jak się okazuje ma ścisły związek ze zużyciem wody!

Dowodzą tego analizy stołecznych wodociągowców, którzy postanowili sprawdzić jak przebiega pobór wody w trakcie gry naszej reprezentacji na mistrzostwach świata w piłce nożnej w Katarze. Wyniki są dość ciekawe.

Miesjkie Przedsiębiorstwo Wodociągów I Kanalizacji w Mieście Stołecznym Warszawie, po meczu z Arabią Saudyjską, opublikowało wykres poborów wody w trakcie trwania meczu. Jak widać na wykresie, największe zużycie wody były w okolicach przerwy meczu, a więc koło godz. 15.00.

- No i mamy to, pierwsze dwie bramki zdobyte na mundialu w Katarze. Dzielimy z Wami tę radość, a naszej reprezentacji gratulujemy strzelonych goli i skutecznej obrony. Ponieważ lepiej niż na piłce znamy się na wodzie, znów w czasie meczu sprawdziliśmy, jak zmieniał się jej pobór. Zobaczcie, kiedy Warszawa poszła zrobić herbatę lub skorzystać z toalety - napisały w mediach społecznościowych stołeczne Wodociągi.

Podobną analizę warszawiacy przygotowali także kilka dni wcześniej, po meczu z Meksykiem. Ona także daje podstawy do wyciągnięcia takich samych wniosków. Największe zużycie wody nastąpiło w przerwie meczu Polska - Meksyk.

- Wykres poboru wody jednej ze stacji uzdatniania MPWiK Warszawa wyraźnie pokazuje, w którym momencie meczu Polska - Meksyk warszawianki i warszawiacy skorzystali z przerwy na toaletę, kawę i herbatę. Zwycięstwa nie było, ale dalej trzymamy kciuki za reprezentację. Do następnego spotkania! - czytamy w informacji opublikowanej przez Spółkę.

Jak widać zatem, oglądalność wydarzeń sportowych, w tym przypadku mistrzostw świata w piłce nożnej, w sposób bezpośredni przekłada się na ilość zużywanej wody. Skoro zatem tak dobrze to wygląda, to nie pozostaje nam nic innego, jak całą branżą trzymać kciuki za biało - czerwonych. Panowie piłkarze, zadbajcie o polską branżę wodociagowo - kanalizacyjną i pozostańcie w Katarze aż do finału!

Opracował: Redaktor Wodociagowca.pl

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 29 listopada 2022 10:10
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Badanie świadomości i za…

  Problem z zasobami wodnymi

  Wodociągi Kieleckie na m…

  Po watę cukrową ustawiała się kolejna

  ZUT Szczecin utworzył gr…

  Zachodniopomorscy naukowcy: bez nas rządzący sobie nie poradzą

  Szczecin: bezwykopowa wy…

  ZWIK w Szczecinie przystępuje do prac na ulicy Wielkopolskiej