Działalność bieżąca

Warszawski ZDM: wyregulowali 166 włazów

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 5 stycznia 2022 10:22

Warszawski ZDM podsumowuje

Wyregulowali 166 włazów

Zapadnięte lub wystające włazy i studzienki zagrażają bezpieczeństwu w ruchu drogowym, o tym przekonywać nie trzeba żadnego kierowcy. Nie inaczej jest w Stolicy. Tamtejszy Zarząd Dróg Miejskich przywraca urządzeniom odpowiedni poziom względem jezdni.

ZDM podsumował, że w minionym już 2021 wyregulowano 166 takich włazów i studzienek. Robotami zajmowały się dwie firmy.

- W tym roku naprawy dokonały dwie firmy. Po wschodniej stronie Wisły przeprowadziła ją firma Gruppo Bitumi Poland z Ząbek, a po stronie zachodniej – Eurokan z Sośnicowic. Wyregulowanych zostało 166 włazów i wpustów. To o ponad 30 urządzeń więcej niż wstępnie zakładaliśmy. Dlatego, że ich lista opracowywana była na bieżąco – do ustalonych wcześniej fragmentów dróg doszły kolejne, m.in. na podstawie zgłoszeń mieszkańców. W pierwszej kolejności naprawie podlegały te urządzenia, które w wyniku zmian temperatur i nacisków uległy największej degradacji- informuje miejska spółka dbająca o jakość dróg w Stolicy.

Zarząd Dróg Miejskich

Zarząd Dróg Miejskich to jednostka budżetowa m.st. Warszawy, której głównym zadaniem jest utrzymanie istniejących dróg powiatowych, wojewódzkich i krajowych, za wyjątkiem dróg ekspresowych i autostrad. Pod jej nadzorem znajduje się ponad 800 km dróg (ulic miejskich). To nie wszystkie drogi w mieście. Duża ich część to ulice gminne, które są w gestii urzędów dzielnic, z kolei drogami ekspresowymi zarządza Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.Warszawska sieć uliczno-drogowa liczy 2 856 km. 2 530 km to drogi publiczne (krajowe, wojewódzkie, powiatowe, gminne, ekspresowe i autostrady), a 326 km to drogi wewnętrzne (osiedlowe, zakładowe, itp.).

Redaktor Wodociągowiec

Źródło: ZDM Warszawa

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 5 stycznia 2022 10:22
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Dolny Śląsk: Koniec remo…

  Działania przeciwpowodziowe na Odrze

  Wody Polskie: konkurs z …

  Wody Polskie: konkurs z okazji Światowego Dnia Wody

  Na Wiśle wbijają pale

  Na Wiśle wbijają pale

  Niebezpiecznie na Śląsku

  Opady deszczu spowodowały lokalne podtopienia