inwestycje

Wnioskowali o to mieszkańcy. Umowa z wykonawcą podpisana

PIOTR DROŹDZIEL Dodany dnia: 1 października 2023 21:07

Zbiornik przeciwpowodziowy Maskalis o poj. 380 tys. m3 powstanie na terenie pow. buskiego (woj. świętokorzyskie). Podpisano już umowę z wykonawcą. Inwestorem zadania są Wody Polskie.

Wartość dokumentacji to 1 168 500 zł, a finansowanie pochodzi ze środków dotacji celowej budżetu państwa. Umowa obejmuje opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z uzyskaniem wszystkich wymaganych decyzji administracyjnych, regulację spraw własnościowych, wykonanie robót inwestycyjnych, nadzór inwestorski i nadzór przyrodniczy.

Głównym zadaniem polderu będzie redukcja fali wezbraniowej na rzece Maskalis w trakcie występowania opadów nawalnych. Rzeka Maskalis jest głównym dopływem rzeki Nidy w dolnej części zlewni, odbiera wody z całej aglomeracji miasta Busko-Zdrój. W miejscowości Chotelek, gm. Busko-Zdrój, do rzeki Maskalis w km 17+500 uchodzi ciek o nazwie „Rów od Buska”, który prowadzi wody z terenu miasta. W trakcie występowania bardzo obfitych i intensywnych opadów deszczu, woda w rzece Maskalis na terenie gminy Wiślica oraz Nowy Korczyn lokalnie występuje z koryta, podtapiając występujące w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki tereny, w tym tereny zabudowane.

Jak podają Wody Polskie o rozwiązanie tego problemy apelowali sami mieszkańcy tych stron, składając do tej pory 38 petycji.

Termin realizacji inwestycji został przewidziany na 33 miesiące.

Źródło: Wody Polskie

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

PIOTR DROŹDZIEL Dodany dnia: 1 października 2023 21:07
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  W Łodzi odkryli nowe źró…

  W Łodzi odkryli nowe źródełko

  Ten zakup sprawdza się w…

  Opłacało się zakupić specjalistyczne maszyny,

  W Szczecinie powstanie n…

  Szczecin: odzyskają 75% wód popłucznych

  27 mln kontrakt podpisany

  Zmodernizują 170 ostróg na Odrze