Działalność bieżąca

Wodociągi Białostockie i Politechnika Białostocka podpisały porozumienie o współpracy

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 28 września 2022 06:50

Wodociągi Białostockie Sp. z o.o. i Politechnika Białostocka podpisały porozumienie o współpracy. W myśl porozumienia, jego sygnatariusze podejmą wspólne działania w obszarze badawczo-rozwojowym i edukacyjnym.

Wydarzenie to miało miejsce w Auli C Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku Politechniki Białostockiej. Jest ono zwieńczeniem długoletnich, aktywnych kontaktów wzajemnych i nadaniem im mocy aktu. Zainaugurowało też konferencję naukowo-techniczną pt. „Wyzwania branży wod.-kan. w zakresie gospodarki wodno-ściekowej”, współorganizowaną przez Wodociągi Białostockie i Politechnikę Białostocką.

W myśl porozumienia, jego sygnatariusze podejmą wspólne działania w obszarze badawczo-rozwojowym i edukacyjnym, których celem będzie praktyczne wykorzystanie wiedzy z branży wodociągowo-kanalizacyjnej oraz stworzenie innowacyjnych rozwiązań służących zwiększeniu efektywności systemów uzdatniania wody i oczyszczania ścieków, efektywności energetycznej w systemach wodno-kanalizacyjnych oraz ochrony naturalnych zasobów wodnych- informują Wodociągi Białostockie.

Dokument podpisali: Zarząd Wodociągów Białostockich Sp. z o.o. - Prezes, p. Beata Wiśniewska i Wiceprezes, p. Jarosław Poniatowicz oraz Rektor Politechniki Białostockiej, p. Marta Kosior-Kazberuk.

Redaktor Wodociągowiec

Źródło: Wodociągi Białostockie

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 28 września 2022 06:50
  • Komentarze (0)
    Image placeholder

    Podobne artykuły

    Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

    Ruszyła ogólnopolska kam…

    Wody to nie śmietnik

    Ożywiona dyskusja o wodz…

    Zakopane: kolejna edycja konferencji "Woda, ścieki, osady"

    Wodociągi Chrzanowskie: …

    Wodociągi Chrzanowskie zainwestowały w sprzęt do naprawy nawierzchni asfaltowych

    Warszawskie Wodociągi: t…

    „Jolanta” wywierciła już 1060 metrów