Awarie

Wodociągi Chrzanowskie - kupili geofon do wykrywania nieszczelności

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 14 kwietnia 2022 07:51

Nowym nabytkiem na wyposażeniu brygady diagnostycznej Wodociągów Chrzanowskich jest geofon, urządzenie służące do lokalizacji nieszczelności w rurociągach metodą akustyczną. Urządzenie niewielkie, ale niezwykle funkcjonalne.

Fachowo urządzenie  to  “System Hydrolux HL 7000” firmy SebaKMT”. Wykrywanie nieszczelności za pomocą tej metody jest bezinwazyjne, pozwala na szybkie diagnozowanie rurociągu bez konieczności wykonywania np. prac wykopowych. Do tego precyzyjnie wskazuje miejsce wycieku.

Jak działa urządzenie? Czujniki montowane na drążku pełniącym funkcję uchwytu i jednocześnie interfejsu komunikacyjnego rejestrują dźwięki przenoszone przez rurociąg i ziemię, które odbierane są przez słuchawki oraz w postaci zapisu graficznego na ekranie jednostki sterowniczej bezprzewodowo za pośrednictwem łącza Bluetooth.

Jak informują Wodociągi Chrzanowskie nowy geofon jest już stosowany w bieżącej pracy ekipy diagnostycznej i przyczynia się do znacznego usprawnienia wykrywania miejsc awarii na sieci wodociągowej. Co ważne z pewnością obniży koszty związane z tradycyjnymi sposobami wykrywania awarii w rurociągach, przynajmniej tam, gdzie będzie to możliwe.

Redaktor Wodociągowiec

Źródło: Wodociągi Chrzanowskie

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 14 kwietnia 2022 07:51
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Co się dzieje na oczyszc…

  Wodociągi Chrzanowskie: Wykonaliśmy już 90% prac ale..

  Magdalena Korga nowym ek…

  Magdalena Korga nowym ekspertem Wodociągowca.pl

  Poznaj tłocznie ścieków

  Hydraulika pomp i jej sprawność

  Umowa z wykonawcą podpis…

  W Gołdapi wybudują kanalizację i wodociąg