Działalność bieżąca

Wodociągi Jaworzno: nie tylko usługi wod-kan

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 18 maja 2022 06:47

Wodociągi Jaworzno oprócz świadczenia usług w obszarze wod-kan zajmują się pracami utrzymania czystości i porządku,  pielęgnacją miejskiej zieleni, a od minionej zimy także zimowym utrzymaniem dróg, po tym jak miasto dokonało rekomunalizacji usług publicznych.

 

 

„Zimowy sprzęt sprawdził się dobrze, teraz chcemy go wykorzystać do utrzymania zieleni oraz wspomóc się nim, jeśli będzie taka potrzeba przy odbiorze odpadów”- informują Wodociągi w Jaworznie.

Wobec tego, iż akcja zima została zakończona, obecnie firma przeszła na tryb „wiosenno-letni”. Pługi i piaskarki zostały zamienione zatem na kosiarki i teraz przyszedł czas na pierwsze tego roku koszenie miejskich trawników.

Co roku, po zimie, pracownicy Wodociągów Jaworzno myją także na mokro wiaty przystankowe. Pracy jest sporo, bo takich zadaszonych przystanków na terenie miasta jest 200.

„Serwis na mokro”, obejmuje, wszystkie szklane wiaty przystankowe. Zgodnie z ustaleniami z Miejskim Zarządem Dróg i Mostów, w ciągu roku zostaną one umyte co najmniej dwa razy przez pracowników miejscowych wodociągów. 

Oprócz tego, przystanki wraz z miejskimi koszami  na odpady są na bieżąco i systematycznie opróżniane i sprzątane, w tym usuwane są z nich nielegalne ogłoszenia, naklejki i pseudograffiti. To też należy, zgodnie z umową z miastem, do pracowników Wodociągów Jaworzno. Spółka bowiem poza dostarczaniem wody i odbieraniem ścieków, wykonuje też inne usługi komunalne na rzecz mieszkańców, np. zimną odpowiedzialna jest za odśnieżanie ulic i chodników.

Jednym słowem, Wodociagi Jaworzno mają pełne ręce roboty!

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 18 maja 2022 06:47
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Najpierw wodociągi, późn…

  100-letnia konstrukcja na Odrze zostanie przebudowana

  Działania dla klimatu

  Dofinansowanie w budowę i przebudowę infrastruktury wodno-ściekowej w aglomeracjach

  Będzie kontynuacja napra…

  Nowa umowa i nowe inwestycje a stare problemy

  Żywiec Zdrój udostępnia …

  Gmina Jeleśnia i firma Żywiec Zdrój podpisały akt notarialny.