Ekspolatacja systemów wodnych Uzdatnianie i dystrybucja wody

Żywiec Zdrój udostępnia ujęcia wody gminie Jeleśnia

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 16 stycznia 2021 16:30

Podpisano akt notarialny

Żywiec Zdrój udostępnia ujęcia wody gminie Jeleśnia

Gmina Jeleśnia i firma Żywiec Zdrój podpisały został akt notarialny o udostępnieniu gminie dwóch ujęć wody, które zasilą wodociągi gminne. Powszechny dostęp do odpowiedniej jakości wody to jedna z najważniejszych potrzeb mieszkańców.

Przekazanie przez Żywiec Zdrój studni oraz budynku pompowni na cele publiczne przełoży się na realną zmianę dla mieszkańców Jeleśni. Ponadto, po przyjęciu zaproszenia do zainicjowanych przez gminę konsultacji społecznych, spółka Żywiec Zdrój zobowiązała się do współfinansowania budowy lokalnego skateparku. Najnowsze porozumienie jest kolejnym krokiem w stronę rozwoju bliskiej współpracy pomiędzy firmą Żywiec Zdrój a samorządem lokalnym.  Mimo trudnego, pełnego wyzwań roku, gmina aktywnie działa na rzecz poprawy jakości życia mieszkańców Jeleśni.

- Firma Żywiec Zdrój pochodzi z Beskidu Żywieckiego, tu prowadzimy działalność, tu mieszka wielu naszych pracowników i dlatego w sposób szczególny dbamy o dobro przyrody i mieszkańców okolic. Jesteśmy wdzięczni gminie za zaproszenie do konsultacji społecznych. Dzięki temu możemy jak najlepiej służyć mieszkańcom Jeleśni i angażować się w rozwiązywanie istotnych z ich punktu widzenia problemów– mówi Edyta Krysiuk-Kowalczyk, Dyrektor ds. jakości i zrównoważonego rozwoju w Żywiec Zdrój.

Ramię w ramię z mieszkańcami Żywiecczyzny

Żywiec Zdrój S.A. rozpoczął butelkowanie wody w gminie Jeleśnia w 2005 roku. Jako jeden z trzech największych pracodawców na jej obszarze stara się angażować w inicjatywy ważne dla mieszkańców.

Żywiec Zdrój oraz Gmina Jeleśnia od lat podejmują wspólne inicjatywy na rzecz poprawy dostępu do wody. W 2007 roku, spółka przeznaczyła 5 mln zł na budowę gminnej sieci wodociągowo-kanalizacyjnej, a w ubiegłym roku Żywiec Zdrój wsparł mieszkańców sąsiedniego regionu, którzy również zmagali się z brakiem dostępu do tego zasobu pomagając sfinansować budowę ujęcia wody dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pewli Wielkiej. Ponadto, od kilku lat, razem z Centrum UNEP GRID prowadzi w gminie program czynnej ochrony siedlisk przyrodniczych i zasobów wodnych. Projekt „Kwietne Łąki” zakłada ochronę istniejących lub przywrócenie właściwego użytkowania siedlisk, kształtowanie właściwego dla nich składu gatunkowego oraz usuwanie skutków mechanicznych zniszczeń.

Opr. Redaktor Wodociągowiec

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 16 stycznia 2021 16:30
  • Komentarze (0)
    Image placeholder

    Podobne artykuły

    Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

    Rewitalizacja „Szczecińs…

    Siedziba Wód Polskich za 40 mln zł

    Niezwykła historia w Zac…

    Pracownik ZWIK uratował życie mężczyźnie

    Finisz przewiertu na II …

    Tarcza „Barbara” się napracowała

    Skarszewy: 11 metrowy zb…

    Nowy pojazd asenizacyjny w GWiK w Skarszewach