Inne

Zmiany w Rządzie

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 27 października 2021 08:48

Zmiany w Rządzie: Anna Moskwa nowym ministrem środowiska

Wczoraj (wtorek) Prezydent powołał  Anną Moskwę na stanowisko ministra klimatu i środowiska. Zastąpi ona na tym stanowisku Michała Kurtykę. Zmiany w rządzie były zapowiadane od dłuższego czasu.

Anna Moskwa pochodzi z Zamościa, jest absolwentką socjologii na KUL w Lublinie. Oprócz tego nowa minister kończyła stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej oraz studia podyplomowe z zarządzania przedsiębiorstwami na Uniwersytecie Warszawskim. Jest również absolwentką Uczelni Łazarskiego, na której ukończyła studia MBA.

Pełniła funkcję wiceprezesa oraz prezesa Europejskiego Domu Spotkań - Fundacji Nowy Staw, w której rozpoczynała pracę jako wolontariusz. W 2010 r. kierowała polską filią organizacji Habitat for Humanity. Po 2012 r. prowadziła działalność doradczą w zakresie HR, rynku pracy i funduszy unijnych.

W latach 2016-2017 zajmowała stanowisko dyrektora Departamentu Współpracy Międzynarodowej w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Od 2017 do 2020 r. była podsekretarzem stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Następnie, w latach 2020-2021, pełniła funkcję Prezesa Zarządu Baltic Power. Od 2021 r. dyrektor biura ds. morskich farm wiatrowych w spółce Orlen.

Płynnie posługuje się językiem angielskim, francuskim i hiszpańskim - informuje biuro prasowe Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

Krajowe media komentują, że M. Kurtyka stracił stanowisko ministra środowiska za brak pomysłu na „wygaszenie” sporu pomiędzy Czechami a Polską, w sprawie kopalni Turów. Były już minister za oficjalne powody odejścia z resortu podaje względy osobiste.

Redaktor Wodociągowiec

 

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 27 października 2021 08:48
 • Komentarze (1)
  Image placeholder
  Image placeholder

  zmiana dla zmiany, pr, czy nareszcie jakikolwiek profesjonalizm? czas pokaze

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Droższa woda w Rudzie Śl…

  Zmiana taryfy wodnej

  „Wykrywacz dźwięków” do …

  Loggery- urządzenia do akustycznego monitorowania sieci wodociągowych

  IGWP podjęła decyzję

  W tym roku targów nie będzie

  Poznaj tłocznie ścieków

  Hydraulika pomp i jej sprawność