Działalność bieżąca

Otwock: wybrali nowego prezesa

Szymon Różański Dodany dnia: 13 marca 2023 08:49

Rada Nadzorcza miejskiej Spółki Otwockiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, powołała na stanowisko Prezesa Zarządu Mateusza Rojka.

Mateusz Rojek z wykształcenia jest adwokatem. Ma bogate doświadczenie menedżerskie i prawnicze, które zdobywał przy realizacji projektów dla czołowych spółek z sektora branży energetycznej, paliwowej, przemysłowej czy wydobywczej. Specjalizuję się w doradztwie z zakresu nadzoru właścicielskiego, ładu korporacyjnego i prawa administracyjnego.

Jest absolwentem Kolegium Prawa na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. W 2018 roku ukończył aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie i otrzymał wpis na listę adwokatów Izby Adwokackiej w Warszawie. Jest także  absolwentem studiów podyplomowych Prawa Własności Intelektualnej na Uniwersytecie Warszawskiem. Dodatkowo ukończył m.in. szkolenia z Reformy zakresu nadzoru właścicielskiego, Akademię Finansów realizowaną przez EY Academy of Business.

Dodatkowo jest Ekspertem w Ośrodku Analiz Prawnych, Gospodarczych i Społecznych im. Hipolita Cegielskiego i współautorem publikacji w uznanych czasopismach z branży górniczej i wydobywczej. Brał udział w opiniowaniu i analizie prawnej inwestycji w Europie Środkowej, jak również Ameryce Południowej, np.: w procesie udzielania koncesji na poszukiwanie i rozpoznawanie rud miedzi i postępowań w sprawie budowy farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim.

W latach 2021-2023 pełnił funkcję Zastępcy i Dyrektora Departamentu Rozwoju Rynku w Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa, a w latach 2018 - 2021 Eksperta w Biurze Inwestycji Kapitałowych w Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. Wcześniej pracował dla uznanych kancelarii prawnych w Warszawie.

Z Otwockim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji związany jest od 2019 roku, gdzie dla członków rady nadzorczej przygotowywał i analizował strategiczne projekty Spółki i dokumenty.

Rada Nadzorcza o powołaniu Mateusza Rojka na stanowisko prezesa OPWiK zdecydowała 2 marca. Wiceprezesem spółki został natomiast Tomasz Dąbrowski - Członek Zarządu OPWiK pełniący dotychczas obowiązki Prezesa Spółki.

Otwockie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji  od 1935 roku zaopatruje w wodę mieszkańców Otwocka oraz gmin ościennych. Niewiele przedsiębiorstwo w kraju może poszczycić się tak długą i nieprzerwaną tradycją.

Redaktor Wodociągowiec

Źródło: OPWiK Otwock

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Szymon Różański Dodany dnia: 13 marca 2023 08:49
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Ł.Brzózka rozpoczął prac…

  Wodociągi Chrzanowskie: nowy prezes juz pracuje

  Wrocławianie na II miejs…

  Wielki sukces zespołu ds robotyzacji MPWiK Wrocław

  Drugi przewiert pod Wis…

  Alternatywny układu do przesyłu ścieków w Warszawie

  MPWiK Warszawa zrealizuj…

  Nowa sieć kanalizacji sanitarnej na Bielanach