Inne

Chcą zostać pierwszym „przedsiębiorstwem przyszłości”

Szymon Różański Dodany dnia: 5 marca 2023 19:27

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie podsumowało pierwsze 4 miesiące współpracy z Bankiem Światowym, z którym wspólnie realizuje program Utility of the Future.

Rzeszowski MPWiK jest jedyną firmą wodociągową w Polsce, która uczestniczy w tym programie. Celem programu jest podniesienie na wyższy poziom jakości usług, systemów zarządzania, digitalizacji technologii, osiągnięcie neutralności klimatycznej, ale także równoważenie roli kobiet i mężczyzn w zarządzaniu przedsiębiorstwem. 23 lutego podsumowano 4 miesięczny okres współpracy spółki i Banku Światowego.

Inicjatorem jest prezydent Konrad Fijołek. To on skontaktował nas z Bankiem Światowym i jako jedyni zawarliśmy taką współpracę – mówił Marek Ustrobiński, prezes zarządu MPWiK Rzeszów.

Projekt trwa już ok. 150 dni i jest interesującą propozycją dla wszystkich z branży wodociągowej i kanalizacyjnej. 

Program ma ułatwić przedsiębiorstwom nadążanie za realiami szybko zmieniającego się świata oraz funkcjonowanie w często nieprzewidywalnym środowisku operacyjnym – wyjaśnia adwokat Wojciech Wróbel z działu prawnego rzeszowskiego MPWiK.

W ramach programu Bank Światowy oferuje nie tylko pomoc finansową w formie grantów lub niskooprocentowanych pożyczek. Pomoc banku odbywa się także w sferze pomocy i doradztwa analitycznego, projektowego czy technicznego. BŚ zakłada, że przedsiębiorstwa objęte programem przejdą proces transformacyjny w celu osiągnięcia wyższej wydajności i stosowania międzynarodowych praktyk w działalności gospodarczej.

Redaktor Wodociągowiec

Źródło: MPWiK w Rzeszowie

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Szymon Różański Dodany dnia: 5 marca 2023 19:27
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  PWiK Ostrów Wielkopolski…

  Warsztaty dla przedszkolaków w Ostrowie Wielkopolskim

  Nowa łódź do patrolowani…

  Łódź patrolowa na każda pogodę

  Z myślą o ciągłości dost…

  Starogard Gdański: rozbudują SUW w Jabłowie

  Oczyszczalnia za ponad 4…

  Jedna z największych inwestycji infrastrukturalnych niewielkiej gminie Rząśnia