Działalność bieżąca

Edukacja w miejscu produkcji wody

Damian Simiński Dodany dnia: 19 października 2021 09:32

ZWIK Szczecin: Młodzież z Europy zwiedzała ZPW Miedwie

Edukacja w miejscu produkcji wody

Zakład Produkcji Miedwie (woj. zachodniopomorskie) był miejscem realizacji jednego z etapów międzynarodowego programu Erasmus+ pt. ”Gdzie jest woda?”. Odwiedziła go ponad dwudziestka młodych ludzi z Włoch, Rumunii i Malty.

Młodzież z dużym zainteresowaniem i krok po kroku zapoznawała się z technologią uzdatniania szczecińskiej wody pitnej, począwszy od wody surowej, pobieranej z jeziora Miedwie, poprzez procesy ozonowania, koagulacji i filtracji aż po zbiorniki wody czystej i jej przesył do Szczecina za pomocą magistrali miedwiańskiej.

"Zwiedzanie ZPW Miedwie miało na celu pokazanie jakie są zasoby i skąd bierze się woda w naszych kranach oraz jak istotną rolę pełni ona w naszym codziennym życiu" - powiedział nam Pan Tomasz Makowski, Rzecznik Prasowy ZWiK - "W związku ze zmianami klimatycznymi wskazaliśmy naszym gościom konieczność prowadzenia racjonalnej gospodarki wodą i uwrażliwiliśmy ich na problemy ochrony naturalnego środowiska wodnego. Dodatkowo wszyscy z ciekawością zapoznali się z efektami pracy naszej największej farmy fotowoltaicznej zlokalizowanej nad Miedwiem oraz informacjami nt. innych przez nas stosowanych technologii produkcji energii ze źródeł odnawialnych tj. spalania biogazu w oczyszczalniach ścieków oraz wykorzystania siły przepływającej magistralą wody do produkcji energii elektrycznej za pomocą turbiny Francisa".

Instytucją wiodącą w tej części tego edukacyjnego projektu jest Zachodniopomorska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy, ze strony Spółki wycieczkę oprowadzała Pani Beata Chatlińska i Pan Tomasz Makowski.

Redaktor Wodociągowiec

Źródło: ZWIK Szczecin

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Damian Simiński Dodany dnia: 19 października 2021 09:32
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Wodociągi Jaworzno: nie …

  Jaworzno: w ramach usług dodatkowych pługi i piaskarki zamienili na myjki ciśnieniow…

  Młodzież zwiedziła oczys…

  W Radomiu dbają o świadomość ekologiczną

  Hermetyzacji odorów w Bi…

  Hermetyzacji odorów w Białymstoku

  Trwa wojna na oświadczen…

  Stołeczne Wodociągi kontra Wody Polskie