Trendy

Gdańskie Wodociągi: kolejne poidła zamontowane

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 2 stycznia 2023 09:59

Sześć nowych poidełek pojawiło się w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. W Uczelni działa więc łącznie 16 źródeł czystej, wysokiej jakości gdańskiej wody. To nie tylko ważne  dla zdrowia, ale i ekologii.

W ten sposób władze GUMed kontynuują akcję promowania wśród studentów i pracowników picia wody z kranu, która w Gdańsku nie ustępuje jakością wodzie butelkowanej, a jest od niej wielokrotnie tańsza. Poidełka zostaną zamontowane w Uczelni dzięki współpracy z firmą Saur Neptun Gdańsk, która od 2013 r. prowadzi akcję instalacji zdrojów do picia wody w gdańskich placówkach oświatowych.

 

Dostarczana do poidełek woda w 100% spełnia wszystkie normy europejskie. Badana jest przez gdańską firmę wodociągową na każdym etapie produkcji i dystrybucji.

Źródełka zostały zamontowane po uprzednim przeprowadzeniu kompleksowych badań wody wewnątrz każdego budynku. Zarówno zakup urządzeń, jak i ich montaż, a także badania wody sfinansował Saur Neptun Gdańsk.

Jak informują Gdańskie Wodociągi w przestrzeni Miasto Gdańsk są już 252  zdroje i trwa montaż kolejnych. Poza GUM korzystają z nich także studenci Politechniki Gdańskiej. Urządzenia wyposażone są w czujniki oraz licznik butelek, które wskazują łącznie ponad 80 tys. zaoszczędzonych butelek o pojemości jednego litra. Najwięcej butelek udało się uchronić przed śmietnikiem w Centrum Sportu Akademickiego – tu licznik dystrybutora wskazuje już ponad 28 tys.

Redaktor Wodociągowiec

Źródło: GUM, Politechnika Gdańska, Gdańskie Wodociągi

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 2 stycznia 2023 09:59
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Inwestycja w Mińsku Mazo…

  SUW Kędzierak: biją nową studnię

  Konferencja Stowarzyszen…

  Nowoczesne rozwiązania techniczne i technologiczne w branży wod-kan

  Grudziądz: budują wodoci…

  To będzie najnowocześniejszy taki blok energetyczny

  Bogatyńskie Wodociągi i …

  Prezes Roman Konopski odpowiada