Działalność bieżąca

Gdy wyjeżdżasz, zakręć wodę!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 29 lipca 2022 07:56

Sezon wakacyjny w pełni, a wraz z nim "urlopowicze" często wykazują się roztargnieniem i przed wyjazdem z domu nie sprawdzają czy dobrze zakręcone są krany, dopływy do pralek, toalet. Niestety te błędy często powodują zalania, ale są także źródłem marnowania wody przeznaczonej do spozyżycia.

Firmy wodociagowo - kanalizacyjne często zatem kierują w tym aspekcie do swoich klientów kampanie informacyjne. Tym razem na ciekawy pomysł wpadł ZWKiUK Świebodzin w kampanii zatytułowanej "Gdy wyjeżdżasz zakręć wodę".

"Jedni z nas są już po urlopie, a niektórzy pakują walizki i udają się na zasłużony wypoczynek. Często w euforii i w natłoku przedwyjazdowych obowiązków zapominamy o odpowiednim przygotowaniu mieszkania na czas naszej nieobecności" - czytamy w komunikacie ZWKiUK.

"Przed wyjazdem warto sprawdzić szczelność przyłączy doprowadzających wodę do armatury łazienkowej i kuchennej" - informuje ZWKiUK - "Na czas nieobecności najlepiej zamknąć główny zawór zasilający mieszkanie w wodę lub zakręcić poszczególne zawory doprowadzające wodę do pralki, zmywarki toalety. Unikniemy w ten sposób zalania w przypadku np. wzrostu ciśnienia w sieci lub rozszczelnienia się osłabionych połączeń. Proste czynności, które pozwolą nam na miły powrót z wakacji oraz sprawią, że nasz urlop będzie jeszcze bardziej udany".

Prosty komunikat, nie mniej jednak podczas sezonu wakacyjnego bardzo potrzebny. Warto go powielać w całym Kraju!

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 29 lipca 2022 07:56
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Modernizacja „Miedwianki…

  Bezpieczniejsze dostawy wody dla Szczecina

  Podpisano umowy z 15 sam…

  230 MILIONÓW NA ODWIERTY GEOTERMALNE

  Komunikację należy budow…

  Łukasz Piotr Szeląg o komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej Firmy w dobie kryzysu

  Nietypowa akcja w Szczec…

  Nietypową interwencję podjęli pracownicy szczecińskiego Zakładu Wodociągów i Kanaliz…