Oczyszczanie ścieków

Trzemeszno: interpelacja Posła i odpowiedź Ministra

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 10 marca 2023 09:49

Jak informuje współpracujący z Wodociągowcem.pl portal internetowy Trzemeszno24.info pojawiła się nadzieja na rozwiązanie problemu oczyszczalni ścieków w Trzemesznie i Kamieńcu. Przypomnijmy, że w przypadku obu instalacji wszczęto procedurę unieważnienia udzielonych wcześniej pozwoleń wodnoprawnych.

O sprawie pisaliśmy w artykule Trzeba przenieść oczyszczalnię, albo… przesunąć jezioro!

W tej sprawie interpelację na forum Sejmu złożył poseł Tadeusz Tomaszewski. Wczoraj nadeszła odpowiedź z Ministerstwa Infrastruktury. W przesłanym piśmie, podpisanym przez sekretarza stanu Marka Gróbarczyka, opisano obszernie sytuację prawną obu obiektów, o której już wcześniej pisaliśmy

W dalszej części odpowiedzi pojawia się jednak nadzieja na rozwiązanie problemu.

„W Ministerstwie Infrastruktury obecnie trwają prace nad zmianą przepisów ustawy z dnia 20 lipca 2017 r. – Prawo wodne, mające zapewnić dalsze funkcjonowanie aktualnie działających oczyszczalni ścieków, nie spełniających warunków z art. 75 pkt 2 lit. d) i e). Dotyczą one instalacji, które ze względu na brak wypełnienia w/w wymogów technicznych, musiały by ograniczyć swoją działalność, co nie jest korzystne ze względów środowiskowych. Mając powyższe na uwadze, proponowane zmiany zakładają, że jeżeli dane instalacje zapewnią realizację innego właściwego wymogu prowadzącego do uwzględnienia ochrony środowiska – odpowiedniego, stałego monitoringu odprowadzanych ścieków – będą mogły nadal prowadzić swoją działalność” – napisano w odpowiedzi na interpelację.

Autor: Zygmunt Nowaczyk

Źródło: Trzemeszno24.info

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 10 marca 2023 09:49
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Aleja Jana Pawła II w Sz…

  Szczecin: zadbali też o hydranty

  Ile za wodę i ścieki w S…

  Taryfy zatwierdzone, ale niższe

  MPWiK w Zakładzie „Połud…

  Modernizacja linii technologicznej oczyszczalni ścieków Zakładu „Południe”

  Wodociągi Częstochowskie…

  Sporo udało się zrobić!